Aranżacja salonu w stylu klasycznym

salon w stylu klasycznym

Każda osoba wykańczająca dom czy mieszkanie wie, że jest to proces nie tylko wymagający dużych nakładów finansowych, ale również poświęcenia mu czasu. Jedną z bardziej czasochłonnych kwestii jest wybór mebli do poszczególnych pomieszczeń.

Jak zaaranżować salon?

Od kilku lat w sklepach meblowych można znaleźć meble w różnych stylach. Rzecz jasna popularnością cieszą się te klasyczne, jednak nie brakuje również fanów nowoczesnych wnętrz, czy też takich w stylu skandynawskim. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, dzięki czemu każdy może znaleźć meble, które przypadną mu do gustu.

Mimo tego, że dobry sklep meblowy Mebel4u ma w swojej ofercie produkty w różnych stylach, największą popularnością wśród mebli do salonu cieszą się te w stylu klasycznym. To nie dziwi, gdyż styl ten charakteryzuje się prostotą, która nigdy się nie nudzi i nie staje się z czasem przytłaczająca. Aby urządzić salon w stylu klasycznym należy zdecydować się na bardzo stonowane kolory – beż, krem, brąz, dobrze sprawdzą się też odcienie szarości.

Naturalnie nie ma potrzeby zupełnego rezygnowania z intensywniejszych kolorów – można zdecydować się na elementy czerwone, turkusowe, czy zielone, ważne jednak by było to głównie dodatki (na przykład poduszki na sofę), by żywe kolory nie zdominowały klasycznego wnętrza.