Jak zaadoptować styl skandynawski?

skandynawski styl

Przestrzeń jest tym, co kochają Skandynawowie i widać to bardzo dokładnie we wnętrzach, w których żyją. Mieszkania w stylu skandynawskim są minimalistyczne. W skandynawskim stylu meble również nie są obciążone nadmiarem detali. Skandynawowie kochają przede wszystkim przestrzeń i nie pozwolą jej sobie zabrać. Jak zaadaptować styl skandynawski do naszych mieszkań? 

Natura i minimalizm


Meble w stylu skandynawskim są przeważnie drewniane. Jest to jeden z podstawowych wyznaczników stylu. Wzgląd na naturę, chęć posiadania naturalnych mebli w swoich mieszkaniach jest bardzo widoczny w stylu skandynawskim. W skandynawskim style meble są jasne, naturalne, dzięki temu pasują do wielu wnętrz. 

Światło


W styl skandynawski pięknie wpisują się elementy industrialne. Metalowe lampy rodem ze starej fabryki nadają wnętrzu surowości i patyny starości. W skandynawskich mieszkaniach równie często występują świece, które równoważą industrialną surowość. Świece, świeczniki nadają wnętrzu przytulnego charakteru. 

Chcąc zaadoptować styl skandynawski do polskich mieszkań warto postawić na naturalne materiały, jasny kolor i światło, które ociepli wnętrze. Mimo swego minimalizmu wnętrza skandynawskie są ciepłe i przytulne. Nie są przeładowane nadmiarem ozdób i bibelotów. Swój nastrój zawdzięczają naturalnym materiałom oraz elementom takim jak przytulny koc, miękkie poduszki, czy delikatne akcenty kolorystyczne, które nie narzucają się swoją obecnością.