Jasne i proste meble – podstawa do każdej aranżacji wnętrza

Jasne meble, proste formy, wygodne kanapy i pufy, stoły z prawdziwego drewna dla całych rodzin oraz proste a zarazem eleganckie dodatki. To wszystko kojarzy się z jednym. Styl skandynawski, bo to o nim mowa wiedzie prym w magazynach wnętrzarskich oraz w aranżacjach dekoratorów i projektantów wnętrz od dobrych kilku sezonów. Jakie meble się z nim kojarzą? Gdzie je kupić? Odpowiedź poniżej. 

Charakterystyczne cechy


Meble skandynawskie kojarzą się przede wszystkim z rustykalnymi wnętrzami, dużymi i przestronnymi loftami oraz klimatycznymi kawiarniami. Meble skandynawskie jednak świetnie odnajdą się również w mniejszych mieszkaniach oraz nowoczesnych domach. Wprowadzą bowiem do nich trochę minimalizmu i prostoty. Dodatkowo, można być pewnym, iż inwestując w takie meble – inwestuje się w praktyczność, funkcjonalność i solidność. 

Jasne przestrzenie


Meble skandynawskie stawiają na jasną kolorystykę. Dominuje tu biel, ecrue, kolory piaskowe, odcienie szarości oraz brązy. Materiał jak najbardziej powinien być naturalny, dlatego też stoły, szafy czy półki z drewna – są obowiązkowym elementem każdej takiej aranżacji. 
Klienci chętnie uzupełniają swoje pomieszczenia o taki asortyment, gdyż jasne barwy wprowadzają harmonię i ład do naszych wnętrz. 

Jak wynika z powyższego, śmiało można stwierdzić, iż styl skandynawski na dobre skradł serca wielu osobom, gdyż gości w ogromnej ilości wnętrz.