Minimalistyczne lampy w domu

wnętrze lampa industrialna

Urządzając nowo zakupione lub wyremontowane mieszkanie, z pewnością niejedną osobę będą kusiły minimalistyczne w formie i budowie lampy. Sprawdzają się one bardzo dobrze zarówno w jadalni i kuchni, lecz także w salonie. Wśród najpopularniejszych wersji takich minimalistycznych lamp wymienić można z pewnością lampy industrialne i lampy miedziowe. Czym się one różnią?

Lampa industrialna — charakterystyka

To, czym charakteryzują się industrialne lampy to przede wszystkim olbrzymi minimalizm konstrukcji i wyeksponowanie surowych i metalowych elementów wykonania. Z tego też powodu bardzo często takie lampy mają klosze wykonane z gładkiego, stalowego w barwie metalu, a elementem świecącym jest zwyczajna, niczym niezabudowana i udekorowana żarówka.
Drugą bardzo charakterystyczną cechą każdej industrialnej lampy są jej przewody, które znajdują się w kolorowych oplotach.
Niezwykle często taka lampa pozbawiona jest zupełnie klosza i cała jest po prostu jedną zwykłą żarówką.

Cechy lamp miedzianych

Innym niezwykle popularnym rodzajem oświetlenia z kategorii minimalistycznych, są lampy industrialne wiszące miedziane. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo misternie i w skomplikowany sposób wykonane klosze, które na pierwszy rzut oka przypominać mogą metalowe origami.
Oczywiście najbardziej charakterystyczną cechą tych lamp jest ich miedziana barwa, która ostatnim czasy zdobywa ogromną popularność wśród nowocześnie urządzanych wnętrz.