Fotel wiszący do salonu – jak wybrać, gdzie umieścić?

Kto z nas nie marzy o relaksie w fotelu, który delikatnie się buja, jak hamak. Obecnie to marzenie bardzo łatwo zrealizować. Wystarczy kupić fotel wiszący do pokoju. Jak wybrać fotel idealny?

Idealny design


Kupując wiszący fotel do pokoju trzeba zastanowić się nad możliwościami jakie dają nam producenci. Fotel musi być wygodny, bezpieczny i przede wszystkim musi tworzyć jednolitą całość z wystrojem pokoju. Fotel wiszący z sufitu w postaci wiklinowego kokona będzie idealnie komponował się z wnętrzem w stylu klasycznym. Biały fotel będzie idealnie współgrał z pokojem w stylu skandynawskim. Do wnętrza nowoczesnego, minimalistycznego świetnie sprawdzi się wiszący fotel do pokoju w kształcie kuli z przezroczystego plastiku. Fotel wiszący z sufitu, który kształtem przypomina hamak sprawdzi się we wszystkich wnętrzach z wyjątkiem nowoczesnych.

Fotel wiszący do pokoju – gdzie go umieścić?


Kupując fotel wiszący do pokoju, który jest na stelażu nie musimy od razu podjąć decyzji. Największą zaletą fotela jest jego mobilność. Inaczej jest, gdy decydujemy się na fotel wiszący z sufitu. Fotel wiszący można ustawić w zacisznym miejscu mieszkania, gdzie będzie można w samotności złapać chwilę oddechu, poczytać, czy po prostu odpocząć Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie fotela wiszącego z sufitu w pobliżu kanapy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zrezygnować z dodatkowego fotela, czy niewielkiej sofy. Podejmują decyzję, gdzie powinien znajdować się fotel wiszący warto ustalić, jaką będzie pełnił rolę. Czy ma to być miejsce, w którym będziemy chcieli w ciszy odpocząć, czy może kolejny fotel, na którym posadzimy gości.