Ława i stół to jedna rodzina

rozkładana ława

Ława, która jest stołem? Wszystko możliwe. Nowoczesne rozwiązania nie dzielą produktów, wyróżniając je jedną funkcją, która używana jest w konkretnym celu. Technika, która znajduje swoje miejsce także w meblarstwie tworzy produkty, która są wielofunkcyjne, jak na przykład ławy rozkładane: https://mebel4u.pl/lawy-rozkladane.

Terenowe zmiany

Jeszcze kilkanaście lat temu zagospodarowanie domowej przestrzeni, wyróżniało strefy, gdzie odbywały się konkretne czynności. I tak na przykład jadalnia służyła do jedzenia, salon do picia kawy, a wydzielona kuchnia była przeznaczona tylko do gotowania. Dziś wszystkie czynności odbywają się wszędzie i nie ma terenowego podziału. Dlatego własnie ławy rozkładane są alternatywą dla wielkogabarytowych stołów, które nieraz zajmowały całą przestrzeń pokoju, a używane były okazjonalnie.

Niespodziewana metamorfoza

Ławy rozkładane są na co dzień dyskretne i funkcjonalne – służą domownikom do odbywania drobnych czynności i zawsze się przydają. W przypadku chęci spożycia rodzinnego posiłku, z łatwością można podnieść wysokość, aby cieszyć się wspólnym obiadem. Kiedy natomiast spodziewana jest wizyta większej ilości osób, stolik wysuwa się zwiększając powierzchnię blatu, na której z łatwością zmieści się suta zastawa.

Nowoczesne ławy to także efektywny design, który nie szpeci postawną konstrukcją z korbką u boku. Pełna gama kolorów i wzornictwa połączona jest często z nietuzinkowym kształtem i wykończeniem.