Drewniane komody z charakterem

komody z drewna

Nowoczesność nie wyklucza klasyki, a doskonałym tego przykładem jest minimalistyczny styl skandynawski, który jest lubianym trendem w aranżacjach współczesnych wnętrz. Czy komody drewniane pasują to tego typu wystroju?

Chłodny styl z ciepłem drewna

Nordyckie kolory to przede wszystkim biel ścian i jasne przestrzenie, przełamane ciepłem wykończeń. Wśród lubianych motywów, królujących na ścianach i kominkach są cegła i drewno. Nie ma zatem wątpliwości, że lite komody, cechujące się surowym budulcem i idealnie komponują się z wyposażeniem salonu lub sypialni w stylu skandynawskim. Im bardziej „nagie” i nieurozmaicone nowinkami technologii, tym lepiej.

Prosto, ale nie nudno

Potencjał, jaki gwarantują komody drewniane w skandynawskiej aranżacji wnętrz, to przede wszystkim natura, która ociepla wizerunek i wprowadza harmonię, jakiej coraz trudniej odszukać w chłodnych, nowoczesnych przestrzeniach. Komody z drewna nie muszą być nudne. Ich wykończenie może cechować się zdobieniami i tłoczeniami, a także bogatymi dodatkami w postaci klamek lub fikuśnych nóżek. Stolarskie frezowanie dopełnia kształtów mebli tworząc je często mistrzowskimi eksponatami w modernistycznym wydaniu.

Kiedy współczesny świat podąża za sztucznymi lakierowanymi na błysk powierzchniami, drewniane komody wbrew wszystkiemu chcą nadal prezentować swój ponadczasowy urok nieidealnych słoi i struktur, ale też zadziwiać kunsztem i charyzmą.