Elegancka mozaika szklana – co warto o niej wiedzieć?

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na mozaikę szklaną, dlatego też warto dokładnie jej się przyjrzeć. Na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko mozaikę błyszczącą, ale również matową, która ma wielu zadowolonych użytkowników. Producenci oferują mozaikę w wersji przezroczystej albo nieprzezroczystej, która doskonale sprawdzi się w łazience.

Gdzie sprawdzi się mozaika szklana?

Mozaika wykonana ze szkła charakteryzuje się brakiem nasiąkliwości, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w tych miejscach, gdzie liczą się nie tylko walory estetyczne, ale również wysoki poziom higieny. Mowa tutaj przede wszystkim o salonach kąpielowych albo basenie.

Moda na małe płytki

W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży biją przede wszystkim niewielkie płytki, które prezentują się rewelacyjnie nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurze. Mozaika szklana w arkuszach 30×30 cm jest bardzo łatwa do ułożenia. Pojedyncze płytki połączone są ze sobą specjalną siatką z tworzywa albo mocowane są bezpośrednio na podkładzie z papieru perforowanego. Mowa tutaj oczywiście o popularnej mozaice przemysłowej, która w swojej klasie nie ma sobie równych.

Układanie mozaiki – o czym należy pamiętać?

Przy układaniu mozaiki pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby podłoga była gładka, dlatego też warto postawić na klej o podwyższonej elastyczności. W małych łazienkach najlepiej sprawdzi się mozaika błyszcząca, która przy odpowiednim podświetleniu nadaje wrażenia przestronności. W nowoczesnych aranżacjach wnętrz doskonale sprawdzi się mozaika szklana obtłuczona, która stylizowana jest na starą. Jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą stworzyć wnętrza pałacowe.