Minimalizm w salonie i sypialni

styl-skandynawski

Minęły już czasy, kiedy pokoje w mieszkaniach przypominały małe muzea. Dziś takie wnętrza lubią co najwyżej starsze osoby, młode starają się urządzać pokoje w bardziej minimalistycznym, wygodnym stylu, na przykład skandynawskim.

Łóżko lub kanapa w centrum


Charakterystyczny dla stylu skandynawskiego jest brak zbędnych mebli i przedmiotów. W salonie lub sypialni jest to najłatwiejsze do uzyskania, bo pomieszczenia te istnieją w określonym celu i nie ma potrzeby przechowywać tam nadmiaru rzeczy. Nowoczesne meble skandynawskie Dutchhouse w jednym z odcieni typowych dla naturalnego drewna bądź białe nie potrzebują żadnych dodatkowych upiększeń. Żeby lepiej ukazać ich urodę, nierzadko praktykuje się umieszczenie pośrodku pomieszczenia łóżka bądź też kompletu wypoczynkowego. Wokół zostaje dużo wolnej przestrzeni, która rozjaśnia i powiększa pokój.

Zestawy dla początkujących


Urządzenie wnętrza w stylu skandynawskim wydaje się łatwe, ale nie każdy porusza się z wdziękiem ww tematyce aranżacji pokoi. Dla osób niepewnych dobrym wyjściem będzie skorzystanie z gotowych zestawów mebli czy nawet sugerowanych dodatków. Nowoczesne meble do salonu wchodzące w skład zestawu wystarczy umieścić we wnętrzu tak, jak będzie to wygodne. Efekt powinien być optymalny, nawet jeśli faktyczne ustawienie mebli będzie inne niż na rysunku poglądowym. Z jasnymi barwami wyposażenia dobrze komponują się przeróżne dodatki, dlatego też można dobrać dowolne. Trzeba tylko uważać, by nie przesadzić z ilością.