Z jakiego materiału kabiny prysznicowe wybrać?

Nowoczesne kabiny prysznicowe są w dzisiejszych czasach najlepszą alternatywą dla tradycyjnych wanien, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej kabiny wykonane z wielu różnych materiałów. Aby wybrać wysokiej jakości produkt warto poznać największe zalety i wady poszczególnych rozwiązań.

Materiał ma znaczenie

Rodzaj zastosowanego materiału ma duży wpływ nie tylko na cenę i trwałość kabiny, ale również na względy wizualne. Nie można zapominać również i o tym, że niektóre materiały są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, dlatego też na ten parametr także warto zwrócić szczególną uwagę.

Szklane kabiny

Jak łatwo się domyślić największym zainteresowaniem cieszą się szklane kabiny prysznicowe – https://www.impero.com.pl/oferta/kabiny-prysznicowe . Większość renomowanych producentów stawia oczywiście na szkło hartowane, które dzięki odpowiedniej grubości jest bardzo bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Szkło charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na ścieranie i zarysowania. Nawet po wielu latach użytkowania kabiny szklane prezentować będą się bardzo okazale i spełniać będą swoje zadania. Szkło może być nie tylko przezroczyste, ale również matowe i barwione na dowolny kolor. Oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Kabiny z plastiku

W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się również kabiny prysznicowe, które wykonane są z tworzywa sztucznego. Rekordy sprzedaży bije tutaj popularny akryl, a dokładniej mówiąc materiał o nazwie polistyren. Największą zaletą kabin z tego niesamowitego materiału jest ich przystępna cena. Nie można zapominać również i o tym, że poszczególne powierzchnie zdecydowanie łatwiej jest utrzymać w idealnej czystości. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że akryl jest mniej trwały od szkła i łatwiej go uszkodzić.