Wyposażenie łazienki dobrane do jej stylu

Planując remont lub kreując łazienkę od podstaw często nie ma się pomysłu na jej ostateczny wygląd. Wystarczy jednak odwiedzić salon łazienek, gdzie szereg wystawowych inspiracji potrafi poukładać wizję w głowie. Współczesne wyposażenie łazienek z łatwością można dopasować do upodobań użytkownika, oraz wymagań przestrzennych pomieszczenia. Jakie pomysły na wystrój łazienki są najbardziej popularne?

Skandynawski minimalizm

Od kilku sezonów wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się wnętrza w stylu skandynawskim, gdzie wystrój łazienek oparty jest na ciepłych barwach brązu, beżu, bieli, w połączeniu z naturalnymi dodatkami w postaci drewna. Minimalizm kolorów nie oznacza prostoty, ponieważ zarówno armatura, wykończenie jak i akcesoria mogą wyróżniać się zauważalną jakością i nietuzinkowym designem. Wyposażenie łazienek https://www.camero.pl w stylu skandynawskim to często luksusowa, biała armatura, oraz płytki imitujące drewno. Dodatki mogą przełamywać stonowane kolory i wyróżniać się na ich tle, lub dopasowywać się do propozycji wykończeniowych.

Industrialny chłód

Betonowy industrializm ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Jedni widzą w nim tylko chłód, inni doszukują się siły, pochodzącej z naturalnych materiałów i surowców. Salon łazienek wśród swoich ekspozycji nie zapomina o tym popularnym stylu, dlatego wśród wystawowych inspiracji, przedstawia betonowe pozycje, których surowość często przełamują dodatki w stylu glamour lub loftowe wykończenia z miedzi lub imitacji srebra i złota.

Egzotyczny motyw

Odkryciem dekoratorów, który zyskał sobie sympatię odbiorców jest motyw kwiatowy lub zwierzęcy, umieszczany na ścianach łazienek. Tapety przechodzą obecnie renesans swojej funkcjonalności i są chętnie wykorzystywane w pokojach kąpielowych, rozweselając je i czyniąc z aranżacji egzotyczne dekoracje.