Do jakich pomieszczeń nadają się płytki hiszpańskie?

Płytki hiszpańskie to jeden z ostatnich krzyków mody. Są bardzo popularne, bo są wysokiej jakości, a ich ceny nie są zbyt wygórowane. To luksus, na który może sobie pozwolić wiele osób wykańczających własne mieszkanie lub dom. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się takie płytki?

Łazienki i saloniki kąpielowe

Do pomieszczeń o mniejszej powierzchni, takich jak łazienki, toalety i salony kąpielowe doskonale nadadzą się płytki, które przypominają mozaikę. Wzór na nich jest drobny, ale powtarzalny. Pomieszczenie dzięki ich zastosowaniu wydaje się większe i bardziej przestronne. Warto pamiętać, że jeśli płytki na podłodze mają intensywny kolor lub wzór, to te na ścianach powinny być bardziej stonowane. Zasadę tę można też odwrócić. Chodzi o to, by w całym pomieszczeniu był tylko jeden mocny akcent. Reszta ma być tylko jego uzupełnieniem. Jeśli wyrazistych elementów będzie zbyt dużo, to zostanie osiągnięty efekt karykaturalnego przepychu. To zdecydowanie nie jest w dobrym guście, więc należy tego unikać. W przeciwnym razie pewnie dość szybko trzeba będzie planować następny remont.

Płytki hiszpańskie w kuchni

Płytki te sprawdzą się też w kuchni lub jadalni. Szczególnie ciekawie będą wyglądały duże płytki imitujące biały marmur. Nadadzą one pomieszczeniu luksusowej nutki. Jasne płytki powiększą optycznie przestrzeń oraz sprawią, że będzie się ona wydawała bardziej czysta i zadbana. Warto w takim wypadku postawić też na białe meble i dekoracje. Niech myślą przewodnią pomieszczenia będzie właśnie ta jasność. Rozwiązanie to dobrze sprawdzi się nie tylko w mieszkaniach, w których jest dużo światła, ale też w tych, w których jest jego deficyt. Od jasnych płytek hiszpańskich i innych białych elementów doskonale będzie odbijało się także światło żarówki. Warto o tym pamiętać wybierając lampę. Niech daje ona jak najwięcej rozproszonego światła. Zamiast jednej sufitowej żarówki, można wybrać dużo mniejszych punktów świetlnych. Doskonale sprawdzą się ledy umieszczone pod szafkami lub w podwieszanym suficie.

Więcej na stronie sklepu internetowego www.banyo.pl