Jak ciekawie ozdobić ściany mieszkania?

martwa natura wnetrza

Sztuka oferuje wiele rodzajów dzieł. Jeśli jednak myśli się o dekoracji pomieszczeń domowych, to najlepiej sprawdzi się tu martwa natura.

Co przedstawiają martwe natury?

Obrazy martwa natura, to szeroki wachlarz tematów. Właściwie nie ma przedmiotów, których nie przedstawiono na obrazach. Martwa natura obrazy na ścianę mogą prezentować pejzaże, meble, owoce, warzywa, naczynia, przedmioty codziennego użytku jak długopisy, nożyczki i tysiące innych. Pejzaże są najczęstszym i najbardziej wdzięcznym tematem martwych natur. Ogromna ilość odmian i krajobrazów sprawia, że malarze często sięgają po ten temat i odwzorowują w swoich obrazach. Kupujący też chętnie sięgają po obrazy prezentujące kwiaty, bo dość łatwo zdecydować wtedy o wyborze, dzięki kolorystyce kwiatów. zawsze znajdzie się takie, które będą pasowały do barwy ścian. Oczywiście często kupuje się obraz, bo po prostu nam się podoba lub stanowi konkretną wartość i jest dla nas inwestycję. Wtedy kolorystyka, czy ramy mają drugorzędne znaczenie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obrazu martwej natury?

Jeśli decydujemy się na zakup martwej natury na przykład do salonu, warto przemyśleć tematykę. Tu najlepiej sprawdzą się pejzaże, kwiaty i martwe natury z instrumentami muzycznymi, czy książkami. Pejzaże można umieścić właściwie w każdym pomieszczeniu.Warzywa i owoce na kraciastym obrusie lepiej sprawdzą się w kuchni lub jadalni. Najbezpieczniej wybierać obrazy, które są uniwersalne, a nalezą do nich właśnie pejzaże. Lubiący przyrodę, mogą w każdym pomieszczeniu zawiesić dzieło przedstawiające krajobrazy pól, czy łąk. Wielbiciele tematyki morskiej mogą kolekcjonować obrazy marynistyczne. W tej tematyce każdy znajdzie coś dla siebie.