Jak urządzić pokój nastolatka?

Urządzenie pokoju nastolatka to nie lada wyzwanie. Wiele młodych osób bardzo stara się, by mieć swój pokój w wyjątkowym i określonym dla siebie stylu. Wiele z nich także szuka rzeczy unikatowych i oryginalnych, które jak się okazuje wcale nie tak trudno znaleźć. Na jaki styl warto postawić w takim pokoju? Podpowiedź poniżej. 

Styl glamour 

Szczególnie nastolatki kochają styl glamour, który charakteryzuje się pięknymi meblami, wieloma błyszczącymi dodatkami i przyjemnymi materiałami. Glamour to również piękne kolory i unikatowe wzory, co jeszcze bardziej przyciąga uwagę młodzieży. Jak wybrać łóżko w stylu młodzieżowym, by pasowało do stylu glamour? Można postawić tu na młodzieżowe łóżka bardzo modne w ostatnim czasie, czyli takie, które wykończone są przyjemnym w dotyku materiałem (np. zamszem lub welurem) o dużym zagłówku i ciekawym kolorze np. fioletu, szarości, a nawet pastelowym różu? Takie łóżko może stać w centralnej części pokoju i być prawdziwą ozdobą samą w sobie. 

Styl skandynawski 

Styl skandynawski to obecnie jeden z popularniejszych styli, którymi klienci urządzają swoje wnętrza. Nastolatki również chętnie go widzą w swoich pokojach, gdyż jest prosty, minimalistyczny i bardzo efektowny. Jak wybrać łóżko w stylu młodzieżowym, by dopasować je do stylu skandynawskiego? Najlepiej postawić na łóżko drewniane lub metalowe, które są bardzo stylowe i niezwykle sprawdzą się w pokoju młodzieżowym. Takie łóżko może być pomalowane na dowolny kolor oraz posiadać różnorodne rozmiary. Takie łóżko świetnie wygląda, gdy znajduje się obok ściany i gdy otaczają go elementy pasujące do jego konstrukcji.