Podpórki do półek – jak dopasować je do wnętrza?

podpórki zamontowane pod półkami

Planując wygląd pokoju dziecka, sypialni czy też gabinetu musimy pamiętać, że podpórki pod półki to niezbędny element, z którego posiadaniem musimy się liczyć, jeżeli postawiliśmy na półki ścienne w naszym domu. Stanowią one bowiem zabezpieczenie przed ewentualnym zawaleniem się konstrukcji przeciążonej półki. Mimo że z podpórek nie da się zrezygnować nie oznacza to, że nie mogą być one stylowe i dopasowane w pełni do reszty mieszkania. Jakie podpórki dobrać do konkretnych półek i pomieszczeń? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Modele nierzucające się w oczy

Jeżeli zależy nam na jak największym minimalizmie i ograniczeniu elementów znajdujących się w danym pomieszczeniu, najlepszą opcją z pewnością okażę się podpórka półki w wersji „niewidzialnej”. Wystarczy dopasować ją kolorystycznie do samej półki czy też ściany, a ona idealnie dostosuje się do wystroju i nie będzie zwracała na siebie uwagi. Tego typu podpórki najczęściej są bardzo małe lub mają postać płaskich metalowych blaszek.

Podpórka jako część designu

Innym wyjściem z sytuacji jest postawienie na widoczne podpórki do półek, które podkreślą charakter naszego wnętrza. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu efektu industrialnego powinniśmy zdecydować się na solidne, ciężkie metalowe podpórki w kształcie dużych trójkątów. Jeżeli jesteśmy natomiast zwolennikami naturalnych wnętrz, doskonałym rozwiązaniem z pewnością okażą się lekkie, drewniane podpórki do półek, na których królować będą rośliny i świeczki.