Nowoczesne lampy wiszące do salonu dla wymagających

lampy wiszące

Salon jak powszechnie wiadomo jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w mieszkaniu, dlatego też tym bardziej warto postawić na porządne oświetlenie. Oryginalne lampy wiszące do salonu od renomowanego producenta są w stanie zastąpić nawet klasyczny żyrandol. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby lampy tego typu wykorzystać jako doskonałe oświetlenie dodatkowe.

Gdzie najlepiej zawiesić lampę wiszącą?

Wybranie eleganckich lamp wiszących do salonu, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby zawiesić je w odpowiednim miejscu, co nie zawsze jest łatwym zadaniem. Nowoczesne lampy sufitowe wiszące najczęściej zawiesza się nad stolikiem albo stołem. Jeżeli w salonie znajduje się podłużny stół, to najlepszym wyborem jest montaż kilku lamp wiszących. Oświetlenie wiszące bez żadnego większego problemu można umieścić w ulubionym kąciku, dzięki czemu doskonale zastąpią kinkiety albo lampę stojącą.

lampy wiszące
ofertę na takie produkty są dostępne tutaj

Jakie lampy do salonu?

Salony bardzo często połączone są z kuchnią, dlatego też w takiej sytuacji warto postawić na spójne oświetlenie. Nowoczesne lampy wiszące nad stołem doskonale oświetlą miejsce posiłku i to właśnie dzięki nim, można wprowadzić klimatyczny nastrój. Pamiętać należy także o tym, że lampy nie mogą znajdować się za nisko nad stołem, ponieważ mogą przeszkadzać przy posiłku.

Stylowe lampy do kuchni

Do kuchni doskonale pasują lampy sufitowe zwisające. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za porządnymi lampami, które doskonale oświetlają blat roboczy. Wbrew pozorom w kuchni spędza się bardzo dużo czasu, dlatego też tym bardziej warto postawić na niezawodne oświetlenie. Jak wspomniano powyżej w nowoczesnych wnętrzach bardzo często kuchnie są połączone bezpośrednio z salonem. Mowa tutaj oczywiście o popularnych aneksach kuchennych.

Moda na błysk

Według wielu specjalistów od aranżacji wnętrz w nowoczesnych salonach królować będzie satynowe złoto. Jest to jeden z tych odcieni, który pasować będzie do każdego wnętrza. Dobrym pomysłem jest także umiejętne połączenie szarości z beżem. Nowoczesne lampy sufitowe wiszące w kolorze satynowego złota nie tylko świetnie rozświetlają wnętrze, ale również dodają elegancji. Złoto można połączyć z czernią, dzięki czemu salon zyska mocniejszego wyrazu. Ciekawą propozycją mogą okazać się także lampy z dodatkami złotych elementów.