Warto mieć komodę, ale jaką wybrać?

Nie ma chyba bardziej uniwersalnych mebli niż komody, które dostępne są w tak wielu wariantach do wyboru, że sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu, niezależnie od jego przeznaczenia. Przebierać można w rozmiarach, liczbie szuflad i półek, stylistyce. Trudno wyobrazić sobie salon, sypialnię czy pokój dziecięcy bez komody. Tym bardziej, że mebel ten może zostać wykorzystany na wiele sposób, do przechowywania dowolnych rzeczy.

Komoda zawsze mile widzianym meblem

Komodę można spotkać najczęściej w salonie, chociaż sprawdzi się praktycznie wszędzie. Pojemna pomieści wszystko i pozwoli zachować porządek we wnętrzu. Może pełnić funkcję nie tylko użytkową, ale też dekoracyjną. Tego typu meble mogą mieć design nawiązujący do wielorakich stylów wnętrzarskich. Z łatwością dopasuje się komodę do pomieszczenia urządzonego w stylu klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim, retro, rustykalnym, glamour, loftowym, prowansalskim, romantycznym, industrialnym, vintage, japońskim i wielu innych. Od oferowanych obecnie komód można oczekiwać praktyczność, funkcjonalności, wysokiej jakości wykonania, pojemności.

Wybierając komodę do pokoju dziennego, należy mieć na uwadze to, aby mebel był zrobiony z dobrych jakościowo materiałów, został starannie wykonany, co przełoży się na jego trwałość i żywotność. W zależności od tego co ma być przechowywane w komodzie, trzeba określić optymalną pojemność, czyli ilość dostępnego miejsca. Warto zawsze kupować trochę większy mebel, bo z biegiem czasu z pewnością pojawią się kolejne rzeczy, które potrzebować będą odpowiedniego miejsca do przechowywania. Kluczowa w przypadku komód jest zawsze pojemność szafek i szuflad.

Równie ważna estetyka

Przy wyborze komody na uwadze powinno się mieć nie tylko walory użytkowe, ale też estetyczne. Istotne będzie dobranie mebla do wystroju wnętrza, aby pasował on do pozostałych elementów wyposażenia i tworzył spójną całość aranżacyjną. Wbrew pozorom komoda nie musi być tylko drewniana, ale mieć różne kolory, połyskującą powierzchnię, unikalne zdobienia, nawet fototapetę przyklejoną na froncie. Możliwości jest naprawdę wiele. Ogromną popularnością cieszą się białe meble, z ukrytymi uchwytami, które wtapiają się w tło. Te nowoczesne mogą mieć nawet oświetlenie LED, być wyposażone w system łatwego wysuwania szuflad czy cichego domykania. Niezwykle dekoracyjnie prezentują się komody z lakierowanymi frontami.