Stylowe meble do ogrodu

Meble ogrodowe

Przydomowy ogród to niezwykłe miejsce. Można w nim spędzać czas, ciesząc się naturą, delektując świeżym powietrzem, kawą czy lekturą ulubionej książki. To także miejsce spotkań towarzyskich, imprez okolicznościowych czy po prostu przestrzeń wypoczynku i relaksu. Współczesny ogród byłby trudny do wyobrażenia bez odpowiednich mebli. To właśnie one pozwolą nam w pełni cieszyć się możliwościami spędzania czasu w przydomowym ogrodzie, warto więc dobrać je w odpowiedni sposób. Które meble wybrać? Podpowiedzi znajdują się w poniższym artykule.

Krzesła i fotele ogrodowe

Ogród to miejsce, w którym natura ma wiele do powiedzenia. Deszcz latem w Polsce nie jest (jeszcze!) niczym niezwykłym, dlatego fotele, które zakupimy do ogrodu, powinny być odporne na działanie wilgoci i mieć zdejmowane poduszki czy oparcia, które mogłyby zmoknąć.

Krzesła i fotele rattanowe to świetny wybór, bo idealnie wpasują się w naturalną przestrzeń ogrodową. Na trawniku zaś, w odpowiednim miejscu, można postawić fotel wiszący, w którym można miło spędzić czas bez obaw, że promienie słoneczne nas zbytnio poparzą. Wiszący fotel rzuci nieco cienia, gdy będziemy tego potrzebować. Wystarczy ustawić go w odpowiednią stronę.

Fotele plastikowe to kolejna propozycja, która wcale nie musi być tak standardowa, jak by na to wskazywał ich materiał. Kształty, jakie mogą przybierać, zaspokoją wymagania nawet najbardziej wytrawnych konsumentów. Są lekkie, wygodne i odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Leżaki i hamaki

Czym byłby ogród, gdyby nie można się było wygodnie położyć na leżaku ogrodowym? A hamaki? Przecież popołudniowa drzemka w ogrodzie potrafi zdziałać cuda! Możliwości jest wiele: niewielkie leżaki utrzymane w plażowej stylistyce, większe leżaki z poduszką, a nawet takie, które producent wyposażył w koła. Dostępne są również modele ze składanym oparciem, które po złożeniu zmieniają się w wygodną ławę, na której można siedzieć przy stole.

Meble ogrodowe

Stoły i stoliki ogrodowe

Małe lub duże, w zależności od potrzeb. Jeśli w ogrodzie często mają miejsce spotkania towarzyskie o dużej liczbie osób, warto wybrać nieco większy, by goście mogli się przy nim wygodnie rozsiąść. Jeśli ogród jest mały, polecane są meble ogrodowe małych rozmiarów. Można też wybierać stoły uniwersalne stoły rozkładane A styl? Lite drewno jest dość niecodziennym wyborem do ogrodu, dlatego ciekawą opcją wydają się stoły i stoliki, które łączą elementy stalowe z drewnianymi, stoły rattanowe czy takie, które łączą naturalność plecionego rattanu ze szklanym blatem.