Stoliki kawowe

stolik kawowy

Picie kawy z przyjaciółką, i omawianie przy tym życiowych zdarzeń, to jedna z najprzyjemniejszych chwil, które chce się powtarzać. Pomocny będzie w tym trwały stolik kawowy, który pozwoli z zadowoleniem spędzać czas.

Nieodzowny element salonu

W każdym salonie znajduje się ława lub mały stolik kawowy. Aranżując salon, stoliki kawowe zazwyczaj ustawia się przed sofą, dzięki czemu można wygodnie na niej usiąść, a wtedy można sięgnąć po napoje i przekąski stojące na stoliku. Stolik kawowy jest rodzajem zamknięcia wystroju salonu. W zależności od tego, jaki jest styl pomieszczenia, w jakim zostało ono zaaranżowane, wybrać można nowoczesny lub klasyczny stolik. Dobierany jest on w zależności od indywidualnych oczekiwań oraz efektu, jaki chce się osiągnąć w swoim salonie. Stolik może stanowić spójną całość z innymi meblami, może też z nimi kontrastować lub wyróżniać się w pomieszczeniu interesującym i intrygującym designem. Mnogość stylów, kolorów i kształtów stolików kawowych pozwoli na efektowne i satysfakcjonujące uzupełnienie aranżacji salonu. Nawet jeśli chce się, aby stolik komponował się z resztą wystroju salonu, wcale nie oznacza to, że musi mieć on dokładnie taki styl jak pozostałe meble. Stawiając na proste, bardziej klasyczne modele osiąga się pewność, że będzie to wybór na lata, który doskonale dopasuje się zarówno do tradycyjnie urządzonych wnętrz, jak i bardziej nowoczesnych aranżacji.

stolik kawowy

Klasyka

Klasyczne stoliki kawowe charakteryzują się prostym kształtem i wykonane są w całości z drewna. Jeśli ma się obszerny salon to warto wybrać taki model. Stylowe stoliki są praktycznym rozwiązaniem dla rodzin wielodzietnych. Wykonane ze szkła, drewna lub elementów chromowanych, staną się eleganckim elementem, który zwiększy przyjemność korzystania ze strefy relaksu. Takie meble to gwarancja miłych chwil spędzanych przy kawie. Drewniane ławy idealnie wpasują się w charakter tradycyjnie urządzonego wnętrza, szklane z połyskującymi metalowymi nogami natomiast, świetnie sprawdzą się w minimalistycznym salonie, odznaczającym się nowoczesnym stylem. Takie rozwiązanie będzie znakomicie prezentować się także we wnętrzu bogatym w różnorodne formy i kolory. Niezwykle stylowe są również okrągłe stoliki kawowe, które pozwolą odmienić wygląd salonu i nadać mu delikatny, subtelny charakter.