Wygodne i funkcjonalne krzesła do jadalni – jakie warto wybrać?

krzesła

Jadalnia to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. To właśnie w niej wszyscy domownicy – a czasem też goście – gromadzą się przy wspólnym posiłku. Równie ważna, co wybór stołu, jest decyzja dotycząca zakupu krzeseł. Warto zaznaczyć, że krzesła do jadalni nie tylko decydują o wygodzie i komforcie użytkowników, ale także mają duży wpływ na design całego pomieszczenia. Jakie krzesła warto zatem wybrać do swojej jadalni?

Wygoda przede wszystkim!

Jakie są najlepsze krzesła do jadalni? Przede wszystkim wygodne! Odpowiednio wyprofilowane siedzisko i zdrowe dla kręgosłupa oparcie sprawią, że siedzenie przy stole będzie naprawdę przyjemne. Nie bez znaczenia jest też wysokość krzesła. Odległość od siedziska do podłogi powinna mieścić się w granicach 45-50 centymetrów. Natomiast między krawędzią stołu, a krzesłem nie powinno być mniej niż 30 centymetrów przerwy. Dobierając krzesła do jadalni koniecznie trzeba więc zwrócić uwagę na ich wymiary i upewnić się, że każdy z siedzących będzie miał zapewnioną należytą ilość przestrzeni. A jakie krzesła wybrać do jadalni o małej powierzchni? W takim wypadku najlepszą decyzją mogą okazać się krzesła składane, które po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Osoby, którym zależy na wyjątkowej wygodzie, mogą zdecydować się na krzesła z podłokietnikami. Przed zakupem trzeba jednak upewnić się, że bez problemu będzie można wsunąć je pod blat stołu.

krzesła

Design krzeseł do jadalni też ma znaczenie

Niezależnie od tego, czy jadalnia jest połączona z salonem i kuchnią, czy też stanowi oddzielne pomieszczenie, powinna prezentować się estetycznie. W ładnym otoczeniu spożywanie posiłków sprawia o wiele więcej przyjemności! Warto starannie zastanowić się nad tym, czy wybrać klasyczne, czy też tapicerowane krzesła do jadalni. Krzesła z obiciem są bardzo wygodne i prezentują się niezwykle elegancko, jednak mogą okazać się trudniejsze do utrzymania w czystości. Decydując się na meble tapicerowane, dobrze jest wybrać plamoodporny i wodoodporny materiał obicia, na przykład skórę ekologiczną. Dużą popularnością cieszą się też krzesła do jadalni wykonane z:

  • naturalnego drewna,
  • metalu,
  • plastiku lub innego tworzywa sztucznego,
  • połączenia kilku materiałów.

Meble o prostej konstrukcji w intensywnym kolorze doskonale wpisują się we wnętrza w stylu nowoczesnym, skandynawskim i industrialnym. Natomiast krzesła do jadalni z naturalnego drewna wyglądają wspaniale w mieszkaniach urządzonych w stylu prowansalskim, retro, rustykalnym oraz boho.