Urządzamy łazienkę – co kupić?

Kiedy wprowadzamy się do nowego mieszkania zastanawiamy się nad zakupem akcesoriów. A co się przyda do łazienki?

Prysznic czy wanna, a może parawany nawannowe

Jednym z podstawowych dylematów bywa odpowiedź na pytanie czy wstawić wannę czy kabinę prysznicową. Prysznic jest bardziej energooszczędny i wodooszczędny. Zajmuje mniej miejsca. No ale przecież nic nie zastąpi przyjemności półgodzinnego relaksu w wannie. Gdy ciepła woda z pianką delikatnie nie tylko myje ale też pomaga odpocząć.

A co jeśli chcielibyśmy mieć jedno i drugie, a miejsca jest za mało? Wtedy warto spojrzeć w markecie na stoisko, gdzie znajdują się parawany nawannowe. Kiedy wolimy wziąć prysznic zamiast długiej kąpieli parawany te pozwalają one korzystać z natrysku bez obawy, że woda zaleje całą łazienkę.

Co jeszcze się przyda?

Oczywiście trzeba pomyśleć o toalecie – no chyba, że dla niej jest pomyślane osobne pomieszczenie. Konieczna będzie umywalka, lustro, a także jakieś półki i szafki do których schowamy kosmetyki, przybory toaletowe, środki czystości. Wiele rodzin w łazience zostawia też miejsce na pralkę. Na ręczniki przyda się kilka wieszaków. Spośród drobiazgów pamiętać trzeba o mydelniczkach, matach na podłogę, suszarce na pranie (jeśli w domu nie ma osobnej suszarni). Warto aby wszystkie te przedmioty były nie tylko użyteczne ale też ładne.