Meble modułowe do salonu

meble

Salon jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu i to właśnie tam spędzamy dużo czasu oraz podejmujemy gości. Nic więc dziwnego, że każdy z nas chciałby mieć elegancki i wygodny salon. O jego ostatecznym wyglądzie decydują okładziny ścienne, podłogowe, oświetlenie a także wybrane meble. Bardzo dobrym sposobem na wygodne urządzenie salonu jest zakup mebli modułowych.

Co warto wiedzieć o meblach modułowych?

Obecnie w wielu miejscach możemy zakupić systemy mebli modułowych, które są bardzo praktycznym i przy tym stosunkowo niedrogim rozwiązaniem. Są one tak skonstruowane aby łatwo można je były przystosować do różnych powierzchni. W ich skład wchodzą różnorodne półki, szafki wiszące, stojące oraz witryny, które w dowolny sposób można łączyć. Dzięki temu każdy może złożyć sobie zestaw, które będzie pasował do jego potrzeb i odpowiadał osobistemu gustowi. Klient wybierając meble modułowe może sam zdecydować jak będą wyglądały fronty i korpusy, czy będą to szafki wiszące czy może stojące na nóżkach. W zestawach dostępne są także różnego typu przeszklenia wraz z oświetleniem. Można więc wybrać szafki, które będą pełniły rolę małych witrynek i ustawić w nich na przykład kieliszki. Niektórzy te same szafki wykorzystują do przechowywania książek. Ułożenie ich w przeszklonych szafkach chroni je przed kurzem i zniszczeniami. Dużą zaletą mebli modułowych jest także ich niezwykle prosty montaż. Wystarczy kilka godzin, aby meble zostały złożone przez osobę, która nie zajmuje się tym na co dzień. Jeśli jednak ktoś nie ma ochoty tego robić zawsze może zamówić meble wraz z montażem.

meble

Jaki układ zastosować do mebli modułowych w salonie?

Obmyślanie układu mebli na ścianie okalającej telewizor może być ciekawym zadaniem. Należy jednocześnie zaznaczyć, że meble modułowe wcale nie muszą być skupione w jednym miejscu salonu, jak to miało miejsce dawniej w przypadku meblościanek. Można przykładowo powiesić kilka szafek w okolicy telewizora a na innej ścianie ustawić komodę a na jeszcze innej szafki z witrynami do przechowywania zastawy. Zanim ustalony zostanie ostateczny układ warto sprawdzić jakie w ogóle meble są do wyboru. Zazwyczaj można zakupić:

  • półki
  • szafki zamknięte lub przeszkolone
  • szuflady
  • komody
  • witryny w pełni przeszkolone
  • barki
  • półki pod sprzęt RTV.

Wielką zaletą mebli modułowych są duże możliwości ich dowolnej konfiguracji. Niektóre elementy możemy powielać a z innych w ogóle zrezygnować. Osoby, które nie lubią monotonii docenią fakt, że takie meble w bardzo prosty sposób co jakiś czas można przestawiać i dzięki temu uzyskać zupełnie nowy wygląd salonu.