O czym należy pamiętać, gdy urządza się garderobę?

Odpowiednia aranżacja mieszkania jest niezwykle ważna. Nie tylko sprawia, że pomieszczenia świetnie się prezentują, ale również umożliwia korzystanie z nich w swobodny sposób. Jednym z bardziej problematycznych w urządzaniu pokoi jest oczywiście garderoba. Jak ją prawidłowo zaprojektować?

Wygoda przede wszystkim

Warto kierować się głównie swoim komfortem. Garderoba z siedziskiem to wspaniały pomysł, ponieważ umożliwi ono wygodne założenie butów lub rajstop. Można na nim usiąść i pomyśleć nad tym, jak skomponować strój na konkretny dzień. Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza jeśli trzeba przygotować kreację na specjalną okazję. Miejsce przeznaczone do siedzenia powinno być wygodne i mieć taką wielkość, aby móc z niego wygodnie korzystać. Najlepiej nie instalować nad nim wieszaków, bo wtedy ubrania mogą dotykać głowy, co nie jest zbyt komfortowe.

Funkcjonalność ma znaczenie

Warto tak zaprojektować garderobę, aby mieć swobodny dostęp do każdej z półek. Jeżeli zawiesi się je za wysoko, trzeba będzie korzystać z drabinki lub krzesła. Może to być dosyć niewygodne i stwarzać ryzyko upadku. Wszystko powinno zostać dopasowane do posiadanego wzrostu. Należy również pamiętać o tym, aby nie obciążać drążków zbyt dużą ilością wieszaków. Ciężar wiszących na nich ubrań potrafi bowiem sprawić, że ulegną zepsuciu, a naprawa może być dosyć problematyczna. Kolejną kluczową kwestią jest umieszczenie w centralnej części garderoby dużego lustra, by można było się w nim zobaczyć od stóp do głów. Zdecydowanie pomoże to w dobieraniu poszczególnych elementów stylizacji.