Jak wybrać modną sofę w stylu skandynawskim?

Nowoczesna-wersalka-rozkladana-SCANDINAVIA-szara

Styl skandynawski uważany jest za jedną z najmodniejszych konwencji aranżacyjnych. Osoby planujące urządzić mieszkanie zgodnie z tym trendem powinny pamiętać o tym, że jego charakter łączy w sobie surowość świata przyrody z przytulnością domowego ogniska. Bardzo ważne są więc właściwie dobrane sofy w stylu skandynawskim. Jak wybrać meble, które dobrze wkomponują się w tego typu wnętrze?

Materiały i kolorystyka

Konwencja skandynawska promuje wykorzystanie w aranżacjach przedmiotów z surowców pochodzenia naturalnego. Poszukując mebli warto więc wybierać modele z elementami surowego drewna. Bez problemu odnaleźć można różne ciekawe sofy zaopatrzone w drewniane nóżki. Ten styl aranżacyjny charakteryzuje stonowana kolorystyka. Pojawiające się w nim barwy to głównie biele, szarości i kremowe odcienie. Sofa skandynawska z Meblostrefa może więc posiadać jeden z wymienionych kolorów. Korzystnym rozwiązaniem z pewnością okaże się również egzemplarz błękitny, żółty lub posiadający barwę butelkowej zieleni.

Modna i praktyczna sofa do salonu

Warto pamiętać o tym, że skandynawskie wnętrza powinny być również funkcjonalne. Korzystnym wyborem z pewnością okaże się tutaj kanapa rozkładana. Doskonale spełni swoje zadanie w salonie z funkcją sypialni lub pokoju gościnnym. Zależnie od wielkości i układu wnętrza odpowiednim pomysłem może również okazać się wygodny narożnik. Można dopasować do niego pufy i fotele. W małych pokojach sprawdzą się kanapy modułowe. Wybierając funkcjonalną sofę warto upewnić się, że pokrywający ją materiał będzie łatwo poddawał się czyszczeniu. Atrakcyjny model w dopasowanym do wystroju kolorze z pewnością okaże się dobrym zakupem.