Jaki fotel ogrodowy wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Relaks z książką w słoneczne popołudnie? Grill ze znajomymi? A może krótka drzemka wśród zieleni? Nie ulega wątpliwości, że odpoczynek w przydomowym ogródku może być naprawdę przyjemny! A żeby tak było, warto zaopatrzyć się w praktyczne i komfortowe meble. Jednym z najczęściej wybieranych mebli do ogrodu jest fotel ogrodowy. Jaki model kupić i na co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji?

Klasyczny fotel ogrodowy – jak wybrać najlepszy?

Można pokusić się o stwierdzenie, że wygodny fotel ogrodowy powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego, kto lubi odpoczynek na świeżym powietrzu. Wiele osób chętnie wybiera modele wykonane z naturalnego drewna – są solidne, odporne na warunki atmosferyczne oraz niezwykle stylowe.

Decydując się na tego typu mebel, warto zwrócić szczególną uwagę na jego wymiary. Aby fotel w rzeczywistości był wygodny, powinien mieć odpowiednio duże siedzisko i wysokie oparcie. Niezbędna jest także miękka poduszka, która może być zdejmowana lub zintegrowana z meblem. Przydatne okazują się też dodatkowe elementy, które zwiększają komfort użytkowania, takie jak podłokietniki albo regulowane oparcie.

Osoby, które preferują wypoczynek w pozycji półleżącej lub leżącej, mogą zdecydować się na rozkładany fotel ogrodowy w formie leżaka. Meble tego typu zazwyczaj składają się ze stalowego stelaża i odpornego na wilgoć, trwałego materiału tworzącego siedzisko.

Wiszący fotel ogrodowy – coś dla fanów wyjątkowego komfortu

Pisząc o dobrych fotelach ogrodowych nie sposób pominąć uwielbianych przez Polaków modeli wiszących. Fotele wiszące łączą w sobie to, co najlepsze – wysoki komfort, świetną jakość i funkcjonalność.

Decydując się na zakup tego mebla, warto zwrócić szczególną uwagę na modele ze stelażem przeznaczone do użytku zewnętrznego. Stelaż daje możliwość umieszczenia fotela w dowolnym miejscu na tarasie bądź w ogrodzie i łatwej zmiany jego położenia.

Wiszący fotel ogrodowy często posiada też opcję zamontowania do sufitu, na przykład balkonu lub altany. Trzeba przyznać, że taki mebel doskonale podkreśla aranżację ogrodu i dodaje mu walorów estetycznych.

Na koniec kilka słów o konstrukcji wiszących foteli, tak zwanych kokonów. Stelaż zazwyczaj wykonany jest ze stali. Natomiast siedzisko może być z takich materiałów, jak:

  • rattan,
  • technorattan,
  • wiklina,
  • drewno naturalne.

W skład fotela wiszącego wchodzi też miękka poduszka – najczęściej pikowana i z osobnym elementem podpierającym głowę. Jeśli natomiast chodzi o kolory i wzory na poduszkach, wybór w sklepach jest niemal nieograniczony.