Niuanse wyboru stolika kawowego

Najważniejszymi elementami w domu są meble. Są kupowane po remoncie i muszą pasować do wnętrza mieszkania. Mało kto jednak pamięta o takim meblu jak stolik kawowy. Ten przedmiot codziennego użytku, zawsze zsynchronizowany z kanapą i mieszczący pierwsze podręczne rzeczy życia, pilota od telewizora, czasopisma i gazety.

Przy wyborze stolika kawowego należy wziąć pod uwagę kilka niuansów:

  • wielkość stołu;
  • kolor blatu;
  • rodzaj;
  • materiał.

Rozmiar

Rozmiar tego elementu mebli należy wybrać na podstawie przestrzeni, w której będzie się znajdować. Nie zawsze jest właściwe kupowanie dużego stolika kawowego w małym mieszkaniu lub pokoju. Będzie zawstydzał innych i wyglądał niedbale na ogólnym tle. Obecnie producenci mebli mają w swojej ofercie prac pozycję „meble na zamówienie”.

To właśnie w tym przypadku, właściwe będzie wybór stolika kawowego na zamówienie, biorąc pod uwagę wymiary przestrzeni, w której będzie się znajdował.

Kolor

Każdy mebel gabinetowy ma swój własny kolor i ton. Dotyczy to również stolika kawowego. Powinien on pasować do koloru mebli i do ogólnego schematu kolorów. Zdarzają się częste przypadki, kiedy klienci zamawiają stolik kawowy składający się z dwóch kolorów.

Blat stołu w jednym kolorze, nogi stołu w innym. Ten styl jest wybierany indywidualnie. Istnieją stoły z przezroczystymi blatami, ale są one używane w biurach.

Rodzaj stołu

Stolik kawowy, jak wszystkie meble w domu, powinien mieć określony wygląd. W połączeniu musi wizualnie powtórzyć kontury i narożniki głównych mebli w celu podkreślenia ogólnego wystroju wnętrz w mieszkaniu.

Rodzaj stołu więc zależy tylko od lokalizacji. Jeśli stół znajduje się w salonie, powinien być kompaktowy i mały. Jeśli stolik kawowy będzie stał w przedpokoju przed telewizorem, musi być pojemny i z półkami.

Materiał

Dzięki nowym technologiom stoliki kawowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Najpopularniejsze materiały, z których wykonuje się stoły to:

  • drewno;
  • metal — szkło;
  • MDF i płyta wiórowa.

Stoły wykonane z tych materiałów są najbardziej praktyczne w życiu codziennym i łatwe do przenoszenia po całym pomieszczeniu. Stoły drewniane są najbardziej popularne i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Stoły metalowe często mają szklany blat i metalowe nogi. Metal, który jest używany w stolikach kawowych, nie jest ciężki i ma ładny chromowany wygląd.