Jak dobrać rodzaj krzeseł do przestrzeni?

Krzesła to element wystroju niemal każdego wnętrza. Znajdują się w wielu pomieszczeniach i stanowią część umeblowania, która spełnia bardzo istotne funkcje i jest często używana. Różne modele krzeseł znajdą zastosowanie w różnych pomieszczeniach. Jak wybrać idealne krzesło do każdego pomieszczenia, które nie tylko będzie funkcjonalne i wytrzymałe, ale również będzie pełniło rolę ozdoby? Zapraszamy do lektury.

Krzesła drewniane – gdzie się sprawdzą?

Krzesła drewniane to idealne rozwiązanie jeżeli w naszym otoczeniu króluje styl skandynawski. Zazwyczaj są jasne, dlatego też sprawdzą się nie tylko w kuchni, ale również w pokoju wypoczynkowym. Drewno to natura, co w stylu skandynawskim jest podstawą. Drewniane krzesła mogą być proste lub z ozdobnikami. Największą popularnością cieszą się jednak proste modele, które najłatwiej utrzymać w czystości. Najczęściej wybieranymi krzesłami drewnianymi są te wyściełane miękkimi tkaninami, które możemy dobierać dowolnie. Drewniane krzesła to prostota i elegancja w jednym.

Nowoczesne krzesła – trwałość, ale nie do każdej aranżacji

W sklepach pojawiło się mnóstwo krzeseł futurystycznych, które często są przezroczyste lub białe, np. z wyprofilowanymi pośladkami. Są idealnym rozwiązaniem dla przestrzeni zaprojektowanych w sposób nowoczesny. Zupełnie jednak nie będą pasowały do stylu klasycznego czy też staroświeckiego. Futurystyczne krzesła królują nie tylko w kuchni, ale również w pokojach wypoczynkowych oraz jadalniach. Znajdziemy je również w innych miejscach, takich jak ekskluzywne salony sprzedaży. Wśród krzeseł nowoczesnych znajdziemy też krzesła metalowe, często z wysokim połyskiem, które są niezwykle odporne na różnego rodzaju uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości.

Miękkie krzesła pikowane

Krzesła pikowane to nie tylko elegancja, ale również ogromna wygoda. Chociaż są trudniejsze w utrzymaniu czystości od krzeseł drewnianych czy też futurystycznych, cieszą się niesłabnącą popularnością. Styl glamour sprawdzi się doskonale w salonach. Tapicerka wykonana z satynowych czy też zamszowych materiałów wygląda niezwykle efektownie. Zabrudzenia jednak są trudne do usunięcia z takich tkanin. Również sierść naszych pupili domowych oraz odciski palców naszych pociech będą niestety mocno widoczne na krzesłach pikowanych. Bez wątpienia ten rodzaj krzeseł wygląda pięknie, jednak bywa niestety niepraktyczny.

A może taboret?

Pewną alternatywą dla krzeseł są taborety. Niestety nie mają oparcia, ale za to zajmują o wiele mniej miejsca niż tradycyjne krzesła. Taborety stały się popularne, dzięki czemu produkowane są z różnych materiałów, tapicerowane, drewniane, metalowe, plastikowe. Ograniczyć nas może tylko nasza wyobraźnia. Doskonałym rozwiązaniem do kuchni będą również wysokie hokery, które zajmują mniej miejsca niż krzesła, są bardzo efektowne, wygodne i pozwalają na spożywanie posiłków nawet przy bardzo wysokich blatach.

Na rynku znajdziemy wiele modeli krzeseł, które z powodzeniem dobierzemy do każdego wnętrza. Wygoda i funkcjonalność to dwa elementy, które należy brać pod uwagę przy kupnie. Nie zapominajmy jednak o wytrzymałości oraz czyszczeniu mebli.