Jakie łóżko dwuosobowe wybrać do sypialni?

łóżko podwójne

Nie od dziś wiadomo, że wybieranie mebli do sypialni jest bardzo ważnym etapem w procesie wykańczania wystroju całego domu. Sypialnia to pomieszczenie w którym bez wątpienia spędza się wiele czasu, dlatego tak kluczowe jest, aby wyglądała ona w taki sposób, który będzie sprawiał, iż będziemy się tam czuć swobodnie. Jednym z najważniejszych elementów każdej sypialni, jest dobór dwuosobowego łóżka, które zapewni komfortowy sen, przy równoczesnym nie zagracaniu przestrzeni.

Rozmiar i styl łóżka

Ze względu na rozmiar sypialni, nie zawsze można pozwolić sobie na każdy rozmiar i każdy styl łóżka dwuosobowego. W przypadku małego metrażu, dobrze sprawdzi się stelaż metalowy, na ramie którego zmieści się materac nie większy niż 160×200 cm. Taki rozmiar zapewni komfortowy sen dla dwójki osób, a równocześnie nie zagraci całej dostępnej przestrzeni. Natomiast taki styl stelaża, zapewni wizualnie lżejszy efekt niż w przypadku łóżek z zabudowanymi bokami i zagłówkiem. Warto także zastanowić się nad postawieniem łóżka przy ścianie, w rogu sypialni, pozwoli to na zaoszczędzenie miejsca użytkowego.

Jeżeli jednak mamy do dyspozycji sypialnie o dużo większy metrażu, wówczas lepiej sprawdzi się łóżko dwuosobowe o większym wymiarze (np. 180×200 cm). Jeśli chodzi o tym stelażu łóżka, warto tutaj postawić na takie, które są bardziej zabudowane. Pozwolą one na łatwiejsze stworzenie całości z całym wystrojem, jak również mogą stanowić element dekoracyjny całej sypialni. W tym przypadku możemy także postawić na miękki zagłówek który zabezpieczy ścianę przed potencjalnym zabrudzeniem. Dwuosobowe łóżka z pełnym stelażem, sprawdzą się zwłaszcza postawione na środku pomieszczania, dobrze komponują się ze skrzyniami, które można postawić przy dole łóżka.

łóżko podwójne

Materac do łóżka dwuosobowego

Wiele firm np. sfmeble.pl oferujących łóżka dwuosobowe, zachęca swoich klientów do zakupów oddzielnie – osobno materaca i osobno stelaża. Umożliwia to dobór odpowiednich produktów indywidualnie do estetyki i potrzeb danego klienta. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z niczego co nam się podoba, na rzeczy wygodniejszego materaca i na odwrót. 

Warto również wspomnieć, że w przypadku materacy do łóżek dwuosobowych, gdy oboje z klientów mają inne preferencje, jest możliwość zakupu dwóch mniejszych materacy o zupełnie innych właściwościach.