Konsola do przedpokoju – dlaczego warto?

konsola do przedpokoju

Konsola do przedpokoju, jest ostatnimi czasy bardzo modną częścią aranżacji domu. Zwykle ten rodzaj mebla do przedpokoju, nie ma nazbyt pokaźnych wymiarów, a pomimo tego poza swoją dekoracyjną funkcjonalnością może mieć również pewne zastosowanie praktyczne. 

Konsola w przedpokoju – do czego może się przydać?

Na tego typu mebli o dosyć małej powierzchni blatu można postawić lampę, za sprawą której oświetlenie w przedpokoju będzie bardzo ciepłe, zaś samo wnętrze znacznie przytulniejsze. Ponadto, lampa na stół, którą umieścimy na tego typu konsoli sama w sobie może być nietuzinkową dekoracją, która będzie podbijała stylistykę w całym wnętrzu. Znakomity pomysł stanowi również powieszenie nad takim meblem lustra, w którym można się będzie przeglądać przed wychodzeniem na zewnątrz. Natomiast sam blat może być miejscem wręcz idealnym dla trzymania na nim różnego typu kluczy – tych od mieszkania, ale również do piwnicy czy też do auta – dzięki misie czy też paterze, gdzie takie klucze zawsze będą odkładane istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, iż one gdzieś nam zaginą. Konsola sprawdzi się również bardzo dobrze w roli miejsca na odkładanie bibelotów – można tam również dobrze umieszczać tace wraz ze świeczkami i doniczki z kwiatami, jeżeli tylko tego typu mebel postawimy w odpowiednio oświetlonym miejscu. 

Jakie konsole możemy znaleźć w sklepach meblowych?

W rzeczywistości jakie tylko się nam wymarzą. Jeżeli zależeć nam będzie na minimalistycznej, prostej stylistyce, to może to być samodzielny blat mający proste nóżki. Blat może być pokryty laminatem, albo może to być po prostu drewno surowe. Jeżeli zaś znacznie bardziej będzie nam odpowiadać stylizowany mebel – możemy znaleźć konsole rzeźbione mające wygięte nogi albo też modele postarzane celowo albo stylizowane na antyki. Bardzo istotne pozostaje to, żeby tak niewielkich wymiarów mebel, został dopasowany do charakteru nie tylko przedpokoju, ale również i całości urządzonego przez nas domu. Przedpokój nierzadko jest swego rodzaju wizytówką domu gospodarza, bo to właśnie przedpokój odwiedzający nas goście będą widzieć w pierwszej kolejności. Konsole do ustawiania w przedpokoju są doskonałym wyborem i jeżeli tylko posiadamy odpowiednią ilość miejsca na tego rodzaju mebel, to możemy z nim zdziałać cuda.