Eleganckie i praktyczne szafki RTV

szafka RTV

Każdy typ pomieszczenia wiąże się z konkretnymi rozwiązaniami meblarskimi. Tak samo jak w kuchni niezbędny jest blat roboczy, czy duża liczba szafek, a w sypialni łóżko, tak dla salonu bardzo charakterystyczne są szafki RTV, które pozwalają na odpowiednią aranżację ściany multimedialnej. Stanowią najczęściej część strefy wypoczynkowej, jednak sprawdzają się również jako praktyczne schowki na dokumenty, płyty DVD, czy inne przedmioty. 

Jakie szafki RTV wybrać do nowoczesnego salonu?

Współczesna aranżacja wnętrz jest bogata w różnorodność stylistyczną. Typowe, nowoczesne rozwiązania widoczne są w dwóch trendach. Do pierwszego należą chłodne, minimalistyczne przestrzenie, bardzo eleganckie, które na myśl przywodzą przestrzenie biurowe utrzymane na wysokim standardzie. Z tej racji dominuje tam kolorystyka biała, grafitowa oraz czarna. Znaleźć można różnego typu elementy wykonane ze stali, czy kryształy, także w formie uchwytów do mebli. W tego rodzaju salonach najlepiej sprawdzi się biała szafka rtv z frontami lakierowanymi. Świetnie wkomponowuje się w ideę luksusu, jednocześnie biel jest kolorem uniwersalnym, dzięki czemu doskonałe łączy się z niemal każdym wystrojem wnętrza. Innym rozwiązaniem będą oczywiście czarne szafki.

szafka RTV

Naturalne materiały w salonie

Drugim, bardzo widocznym trendem w aranżacji mieszkań, także salonów, jest wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno, czy kamień. Coraz częściej spotkać można zdobienia, także podłogi, czy całe ściany, wykonane z betonu architektonicznego, czy tynku dekoracyjnego. W tym przypadku również można pokusić się o kupno białych szafek, które stanowią uniwersalne rozwiązanie. Innym sposobem na spójne wykończenia wnętrza jest wykorzystanie mebli, które także posiadają elementy imitujące drewno. Mogą być wykorzystane przy okazji korpusu szafki, czy w postaci frontu lub półek. 

Zastosowanie szafek RTV

Względy estetyczne, w przypadku tego rodzaju mebli, są dość oczywiste, jakie więc funkcje pełni on w salonie?

  • szafki stojące na nóżkach pozwalają na zakamuflowanie kabli
  • stanowią element uzupełniający ścianę multimedialną
  • często ustawiany jest na nich telewizor, także inne urządzenia, jak dekoder, czy konsola do gier
  • duża liczba szuflad ułatwia przechowywanie rzeczy w salonie
  • półki zamontowane na ścianie mogą posłużyć jako podstawa dla elementów dekoracyjnych

Ciężko wyobrazić sobie nowoczesny, elegancki salon, który pozbawiony jest szafek RTV.