Jak wykorzystać wieszaki na płaszcze? Angus MacGyver też tego nie wiedział!

wieszak ścienny

Są tacy ludzie na świecie, którzy nie kupują niczego, co ma tylko jedno zastosowanie. No, chyba że jest to nieuniknione. Angus MacGyver zawsze potrafił wykorzystać zwykłe przedmioty na wiele różnych sposobów, ale możliwe, że znał alternatywnego wykorzystania zwyczajnych wieszaków ściennych.

Organizacja naszyjników

Coś dla ojców i matek. Ci pierwsi mogą wykorzystać wieszaki ścienne do organizacji łańcuszków, naszyjników i innej biżuterii swoich córeczek. Można je uporządkować według rozmiaru i koloru, nie trzeba ich rozplątywać i męczyć się z koralikami. Lepiej spędzić czas z dziewczynkami niż na rozplątywaniu ich naszyjników, nie?

W przypadku matek, żon i kochanek, mogą one wykorzystać wieszak ścienny do przechowywania swojej dorosłej biżuterii – naszyjników z pereł, złotych diamentowanych łańcuszków, klipsów na sutki czy obroży dla męża.

Stacje na tablety, iPady i smartfony

Używając mniejszych samoprzylepnych wieszaków, można stworzyć uchwyt na tablet w dowolnym pomieszczeniu w domu- w sypialni, dużym pokoju, łazience, kuchni czy na werandzie. Należy umieścić dwa wieszaki na ścianie, używając najdłuższego boku urządzenia jako miarki. Następnie kolejne wieszaki lub wieszak ścienny można zamocować na górze, w tej samej odległości od siebie, ale do góry nogami. Teraz można wsunąć tablet do niestandardowego uchwytu i będzie tam bezpiecznie trzymany, pozostawiając wolne ręce. Jeśli niedaleko jest kontakt, smartfona czy tablet można nawet ładować.

wieszak ścienny

Uporządkowanie kabla

Kable zbierają się pod biurkiem jak gniazdo wściekłych węży. Co zrobić z tym niewygodnym węzłem gordyjskim? Można użyć małych wieszaków ściennych i przymocować je pod biurkiem, aby pomóc w zorganizowaniu kabli. Można powiesić i owinąć wokół nich kable, co znacznie ułatwi ich oddzielenie, gdy nadejdzie czas odłączenia.

Uchwyty szuflad

Tak! Wiele pojedynczych wieszaków na ubrania to w rzeczywistości fajna alternatywa dla tradycyjnych uchwytów szuflad. Najlepiej wybrać solidne wieszaki ze śrubami, nic samoprzylepnego lub zbyt delikatnego i małego.

Przechowywanie przedłużacza

Wieszaki ścienne mogą pomóc utrzymać w porządku przedłużacze. Do tego można użyć dwóch lub trzech wieszaków na ubrania, zamontowanych pionowo lub poziomo na ścianie garażu. Można owinąć na nich kable, aby się się splątały lub zaczepiły o inne przedmioty. Trzy lub cztery zestawy wieszaków w rzędzie w różnych szerokościach od siebie pomogą pomieścić przedłużacze o różnych kształtach i rozmiarach. Świetnie nadają się również na świąteczne lampki.

Przechowywanie narzędzi

Skoro o garażu mowa, narzędzia zwykle mają otwór lub haczyk zintegrowany z urządzeniem. Warto to wykorzystać na swoją korzyść, aby uporządkować garaż lub warsztat. Mniejszy wieszak ścienny nada się do takich rzeczy jak nożyczki, lutownice i młotki. Większy wieszak może natomiast utrzymać ciężar wiertarek, szlifierek i pił.