Jak dobrać pasujący do wystroju wnętrza okrągły stolik kawowy?

Okrągłe stoliki kawowe to klasyczny element wystroju. Bogaty wybór mebli o obłych kształtach sprawia, że są to sprzęty, które pasują do każdego pomieszczenia. Jak dobrać stylowy, odpowiedni dla designu mieszkania stół do salonu?

Powrót do przeszłości – okrągły stolik kawowy

Dominująca w ostatnich latach maniera, zakładająca wykańczanie mebli surowymi, ostro zakończonymi krawędziami, ustępuje miejsca nowym trendom. Najnowsze aranżacje czerpią inspiracje z designu lat 60 i 70 ubiegłego stulecia.

Meble o obłych kształtach oraz dekoracje wzbogacone wzorami geometrycznymi to moda, która zdominowała nowoczesne wnętrza. Okrągłe stoliki kawowe to niezwykle efektowny element wystroju salonu, który zamieni niemal każde pomieszczenie w idącą z duchem czasu przestrzeń en vogue.  

Okrągły stolik kawowy – jaki model wybrać?

Wysoka popularność okrągłych stolików kawowych niesie za sobą mnogość modeli. Dostępna na rynku meble o delikatnie wykończonych krawędziach, bywają potężne i toporne – idealne do obszernej jadalni, lub małe i subtelne – przeznaczone do użytkowania na niewielkim balkonie. Dobór wyposażenia salonu uzależniony jest głównie od tego, w jakim stylu utrzymane jest wnętrze.

Drewniane i rattanowe stoliki kawowe

Wykonane z naturalnych materiałów meble wciąż stanowią jedne z najczęściej wybieranych sprzętów domowych. Stolik kawowy okrągły z litego drewna lub rattanu to rozwiązanie idealne dla wnętrz utrzymanych w sielskiej stylistyce rustykalnej, w konwencji modern farmhouse lub boho.

Stolik kawowy okrągły – szkło plus metal

Osadzone na wykonanym ze stopów metali stelażu, zwieńczone transparentnym blatem okrągłe stoliki to ukłon w stronę nowoczesności. Pełen wdzięku, oryginalny mebel swobodnie wkomponuje się w wystrój salonu. Utrzymany w estetyce industrialnej dodatek, świetnie wpasuje się w surowe wnętrze loftowe.

Metalowy stolik kawowy

Przestrzeń wypoczynkowa salonu o większym metrażu, powinna skupiać się wokół masywnego stolika o równie pokaźnych gabarytach. Toporny sprzęt wykonany z materiałów o metalicznym połyku, jest hołdem dla maksymalizmu wnętrzarskiego w stylu art deco.