Z jakiego materiału produkuje się wysokiej jakości meble balkonowe?

Nowoczesne meble balkonowe muszą spełniać nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne. Najbezpieczniejszym wyborem są zdecydowanie naturalne meble z drewna, które fantastycznie harmonizują się z ogrodową roślinnością. Największym atutem drewnianych mebli jest oczywiście to, że pasować będą one praktycznie do każdego ogrodu.

Uniwersalne meble drewniane

Drewniane meble tarasowe mogą stać swobodnie na trawie. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby umieścić je na utwardzonej nawierzchni. Odpowiednio zaimpregnowane meble mogą bez problemu służyć nawet kilka sezonów. Na czas zimy należy je oczywiście przechowywać w odpowiednim pomieszczeniu. Warto wspomnieć również o tym, że drewniane meble są dość ciężkie, dlatego też mogą pojawić się mniejsze lub większe problemy przy ich transporcie. Osoby, które poszukują mobilnych mebli powinny postawić na zdecydowanie lżejsze materiały. Doskonale sprawdzi się między innymi aluminium, niezawodne PVC albo rewelacyjny technorattan.

Gatunek drewna ma znaczenie

Jakość drewnianych mebli tarasowych w dużym stopniu zależy od gatunku drewna. Do produkcji mebli ogrodowych najczęściej wykorzystuje się sosnę i świerk. Wymienione gatunki mogą pochwalić się dużą trwałością i niespotykaną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jeżeli chodzi o samą wytrzymałość, to zdecydowanie lepszymi parametrami mogą pochwalić się meble balkonowe z buku i dębu. Najdroższym rozwiązaniem są meble z drewna egzotycznego, które niestety są także najdroższym rozwiązaniem. Rekordy sprzedaży bije bardzo wytrzymały teak, który w swoim składzie zawiera dużą ilość oleju.

Dlaczego warto postawić na drewno egzotyczne?

Drewno egzotyczne nie wymaga skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych w odróżnieniu od konkurencyjnego drewna krajowego. Meble wykonane z egzotycznych gatunków drewna nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale. Aby znacząco wydłużyć żywotność mebli pamiętać należy także o systematycznym olejowaniu. Na rynku dostępne są także specjalne impregnaty chroniące przed grzybami i pleśnią.