Uporządkowany przedpokój, czyli dobrze dobrana szafka na buty

szafka na buty 70 cm

Porozrzucane buty w przedpokoju to coś, co może denerwować niejedną osobę. Jak temu zaradzić? Najlepszym sposobem jest zakup funkcjonalnej szafki na buty. Wybór konkretnego modelu takiej szafki nie jest jednak prosty. Czym zatem cechować powinna się szafka na obuwie, aby spełniła swoje zadania?

Kolorystyka i styl szafki na buty


Na rynku dostępne są szafki na buty w różnej stylistyce i w różnych kolorach. Przy wyborze tej konkretnej pod uwagę wziąć należy styl, w którym urządzony został cały przedpokój. Szafka na obuwie musi bowiem pasować do aranżacji całego pomieszczenia. Kolor szafki musi pasować do koloru innych mebli w przedpokoju. Tak samo jest w przypadku samego stylu szafki. Dzięki temu wszystko stanowić będzie spójną całość.

Rozmiar szafki na buty


Jeśli chodzi o rozmiar szafki na obuwie, to przy jej wyborze zastanowić należy się, ile par butów planuje się w niej przechowywać. Innymi słowy, to od liczby domowników zależy wielkość szafki. Im jest ich więcej, tym szafka powinna być większa. W przypadku wymiarów szafki na obuwie, istotną kwestię stanowi jej głębokość. Dobrze może sprawdzić się tu szafka na buty 70 cm. Jest ona w stanie pomieścić obuwie o naprawdę dużym rozmiarze.

Szafka na buty z wieszakiem


W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się szafki na buty z wieszakiem. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. W takiej szafce może bowiem przechowywać nie tylko same buty. Na wieszakach można zawiesić odzież wierzchnią. Dzięki temu w przedpokoju zapanuje jeszcze większy porządek.