Podstawowe kształty luster łazienkowych

LUSTRO ŚCIENNE

To właśnie kształt lustra nierzadko określa jego ostateczną formę i końcowy design. Może też zadecydować o funkcjonalności elementu, a nawet i ostatecznym charakterze łazienkowej aranżacji. Sprawdźmy więc, jakie kształty przyjmują współczesne lustra łazienkowe i zobaczmy, gdzie mogą one dobrze się sprawdzać.

Lustra prostokątne

Do tej grupy zaliczamy oczywiście także lustra kwadratowe, gdyż kwadrat jest po prostu prostokątem. Kanciaste formy z uwagi na tworzące je kąty proste mają tę zaletę, że okazują się najbardziej funkcjonalne, gdyż tworzą największe tafle, które zapewniają największe pole widzenia. Korzystnie wpływają na przestronność i ogólny wygląd aranżacji. Potrafią optycznie powiększać pomieszczenia, a już zwłaszcza wtedy, gdy zostaną pozbawione ramy. Dobrze komponują się z różnymi stylistykami, jednakże mimo wszystko najczęściej używa się ich w aranżacjach nowocześniejszych.

Lustra okrągłe

Druga klasyka gatunku. Lustra okrągłe (zobacz te modele) nie mają żadnych kątów czy ostrych krawędzi, albowiem ich ramy są zaokrąglone w każdej części, dzięki czemu cechują się delikatnością i wyraźną miękkością. Są naprawdę przyjemne w odbiorze. Neutralna konstrukcja wtapia się w aranżację i w żaden sposób jej nie przytłacza, bo czasami pozostaje w niej wręcz niezauważona. Doprowadza to do tego, że lustro okrągłe do łazienki staje się najlepszym wyborem dla łazienek o małym metrażu, których nie powinno się zagracać nadmiernie efektownymi czy przesadnie wyróżniającymi się elementami. Okrągłe lustra bardzo dobrze pasują do stylów eleganckich, rustykalnych i glamour.

Lustra o nietypowych kształtach

Jeżeli natomiast komuś nie przypadną do gustu ani lustra kwadratowe, ani tym bardziej lustra okrągłe, zawsze może on pójść w zupełnie inną stronę, wykonując lustro o totalnie niestandardowym, unikalnym kształcie. Modne stało się nawet tworzenie luster na zamówienie, które projektuje się niemalże samodzielnie. Samemu można bowiem ustalić ich rozmiar, grubość, typ montażu, rodzaj obramowania czy właśnie kształt.