Uchwyty do mebli – krótki poradnik dla kupujących

szafka ze złotym uchwytem

Wiele osób zastanawia się, jak szybko i niewielkim kosztem odmienić swoją kuchnię. Jak się okazuje w praktyce, nie jest to trudne zadanie. Wystarczy odkręcić swoje stare uchwyty i zakupić nowe, które sprawią, że meble będą wyglądały zupełnie inaczej. Jakie uchwyty do mebli są obecnie na topie? Co wybrać do kuchni, a co sprawdzi się w dużej garderobie? Na te pytania odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Tanie uchwyty do mebli kuchennej

Dokonanie zmian w kuchni nie zawsze musi wiązać się z dużym remontem oraz zakupem nowych mebli. Tak naprawdę niekiedy wystarczy drobna zmiana, by meble znów zyskały w oczach domowników. Najczęściej designerzy polecają swoim klientom, by ci wymienili uchwyty w szafkach. Kilkanaście lat temu na topie były szerokie, grube uchwyty z drewna lub metalu. Obecnie, producenci mebli oferują klientom eleganckie, kryształowe gałki, a także transparentne uchwyty, które pasują zarówno do nowoczesnej, jak i klasycznej kuchni.

Jakie uchwyty wybrać do szafy?

Jeżeli chodzi o garderobę lub szafę w korytarzu, to tu często niewielka zmiana może wywołać także wielki efekt. Uchwyty do szafy wówczas najlepiej kupić w markecie lub w sklepach internetowych (zobacz np. uchwyty do szafy z Belmeb), gdyż ceny ich są znacznie niższe i co najważniejsze wybór jest ogromny. Co ciekawe, niektórzy klienci w ten sposób zmieniają swoje meble nawet raz na dwa, trzy lata. Koszt nowych uchwytów to zaledwie 300 – 400 zł, a zmiana jest widoczna od razu. Trzeba jednak pamiętać, by wybrać takie, które będą pasować do ogólnej aranżacji kuchni.