Jakie tabletki do zmywarki wybrać?

tabletki do zmywarki

Zmywarka to urządzenie, które jest praktycznym wyposażeniem domu. Aby jednak zapewnić naczyniom odpowiedni blask i czystość, niezbędne są odpowiednie preparaty do zmywania, a wśród nich przede wszystkim tabletki do zmywarki.

Jaki skład mają tabletkach do zmywarki?

tabletki do zmywarki

Wszystkie tabletki do zmywarek składają się z dwóch enzymów: proteazy, które niwelują białka (np. ser, żółtka jaj oraz mięso) oraz amylazy, które rozkładają węglowodany. Oprócz enzymów występują następujące składniki chemiczne: 

  • związki wybielające z tlenem, które niszczą grzyby i bakterie oraz rozjaśniają naczynia,
  • polikarboksylany przeciwdziałające osadzaniu się brudu,
  • fosforany zmiękczające wodę,
  • chemikalia antykorozyjne zapobiegające korozji metalowych części urządzenia,
  • niejonowe środki czynne, które usuwają tłuszcz, niwelują zacieki,
  • aromaty zapachowe.

Ważne jest zachowanie właściwych proporcji między poszczególnymi składnikami, aby skutecznie usunąć zanieczyszczenia i brud znajdujące się na naczyniach, a także zadbać o właściwy stan zmywarki.

Na co zwrócić uwagę wybierając tabletki do zmywarki?

Wybierając tabletki do zmywarki z sklep.clovin.com.pl, należy zwrócić uwagę na ich przeznaczenie i stopień usuwania poszczególnych plam i zabrudzeń, a także zakres temperatur, w których działają. Wybrane rodzaje przeznaczone są do użytku w temperaturze 50 – 60°C lub wyższej, dlatego nie są odpowiednie w cyklu niskiej temperaturze. Wysokie temperatury sprawdzają się do rozpuszczania tłuszczów, a enzymy działają tylko w niższych temperaturach.