Poduszka w kwiaty- do jakiego wnętrza pasuje?

poduszka w kwiaty

Żeby dobrze się czuć we własnym mieszkaniu czy domu, należy odpowiednio je urządzić. Meble, oświetlenie, kolory na ścianach- to wszystko jest niezwykle ważne. Jednak bardzo często, to dodatki sprawiają, że wnętrze ma charakter, który nam odpowiada. Obecnie bardzo modne są wszelkie nawiązania do natury, które charakteryzują szczególnie styl boho.

Tekstylia w kwiaty- inspirowane naturą

Popularność, jaką od kilku lat cieszy się styl boho, pokazuje jak bardzo tęsknimy za naturą i jak jej potrzebujemy. Otaczanie się przedmiotami i motywami inspirowanymi florą i fauną, daje naturalną energię i wycisza. Warto więc czerpać z tego stylu, nawet jeśli nasze wnętrze jest bardziej nowoczesne, glamour, rustykalne czy eklektyczne.

Dodatkami, które są niezbędne w domu i ocieplą każde wnętrze są tekstylia:

– pościele

– koce

– narzuty

– poduszki.

Poza konkretną funkcją, jakie spełniają te akcesoria, warto wykorzystać je jako dekoracje. Szczególnie pięknie wyglądają tekstylia z motywami roślinnymi, takie jak poduszka w kwiaty. Wypełniają wnętrze kolorami i pozwalają poczuć się błogo, niczym na wiosennej łące. Kwiatowych wzorów na rynku jest co niemiara. W wielu kolorach i przedstawiających mnóstwo różnych gatunków. W soczystych i bardziej stonowanych barwach. Do każdego wnętrza znajdziemy coś odpowiedniego.

poduszka w kwiaty

Poduszka w kwiaty idealna do każdego pomieszczenia

Elementem dekoracyjnym, który potrafi odmienić wnętrze jest poduszka. Może być kwadratowa, prostokątna czy okrągła. Poduszka w kwiaty, to doskonały dodatek na kanapę albo fotel do salonu. Dzięki niej odpoczynek stanie się jeszcze przyjemniejszy, bo dostarczy pięknych wrażeń estetycznych.

Chociaż poduszek dekoracyjnych używamy zazwyczaj do pokoju dziennego, to świetnie sprawdzą się one także w sypialni oraz w pokoju dziecięcym. Kwiaty sprawią, że popołudniowa drzemka będzie jeszcze bardziej kojąca, a poranek z książką jeszcze bardziej magiczny. To ważne, by otaczać się pięknymi motywami, szczególnie tymi nawiązującymi do natury. Poprawiają one nastrój, kiedy przebywamy w domu, a także zachęcają do spędzania czasu na łonie natury.