Jaka umywalka do łazienki?

UMYWALKA NABLATOWA WPUSZCZANA REA LUXURY 2

Wybór umywalki na pierwszy rzut oka wydaje się zadaniem dość prostym. Z jednej strony ilość wzorów, kolorów, kształtów umywalek może przytłaczać, z drugiej daje to możliwość wybrania takiej, która będzie odpowiednia pod każdym względem. Czym się kierować podczas zakupu takiego wyposażenia do łazienki?

Rodzaj i rozmiar umywalki

Przed wyborem odpowiedniej umywalki, należy wziąć pod uwagę wielkość łazienki, a także jej wystrój. Chociaż najpopularniejsze w dalszym ciągu są modele ceramiczne okrągłe lub prostokątne, możliwości jest o wiele więcej. Do niedawna najczęściej wybierane były umywalki wpuszczane w blat, choć teraz więcej osób decyduje się na modele nablatowe, które pozwalają zaoszczędzić miejsce w szafce. Nie bez znaczenia w tym przypadku jest także dobór blatu. Jeżeli chodzi o wielkość, to nie warto decydować się na najmniejszą umywalkę, nawet jak łazienka jest małych rozmiarów. Takie rozwiązanie będzie po prostu mało praktyczne.

Materiał wykonania umywalki

Najczęściej wykorzystywanym materiałem na Calani umywalki jest ceramika, która cieszy się tak dużą popularnością ze względu na swoje właściwości. Umywalki ceramiczne są odporne na uszkodzenia, zarysowania, rdzę, a także działanie środków chemicznych. Innym ciekawym rozwiązaniem może okazać się umywalka wykonana z konglomeratu, czyli połączenia kamienia naturalnego i żywic. Ponieważ materiał jest elastyczny, umywalki mogą przybierać różne kształty. Niestety w tym wypadku trzeba zachować ostrożność, gdyż umywalki są mniej odporne na uszkodzenia i zarysowania. Do ich czyszczenia trzeba używać odpowiednich środków o neutralnym ph.

Dobre jakościowo umywalki to takie, które będą pochodzić ze sprawdzonych źródeł. Dobrym wyborem będzie Calani producent, który oferuje niezwykle trwałą i estetyczną ceramikę łazienkową. Ceny Calani umywalek mogą być różne w zależności od wybranego modelu, jednak nie są wygórowane.