Muszle klozetowe – jak wybrać odpowiednią?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej muszli klozetowej nie jest prosty. Przy doborze miski należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Wyjaśniamy, jak dobrać funkcjonalną muszlę klozetową.

Miska – podwieszana czy stojąca?

muszla klozetowa bialo-zlotaMuszle klozetowe mogą występować w formie stojącej lub wiszącej. To pierwsze rozwiązanie cieszy się popularnością od wielu lat i można je spotkać w domach prywatnych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Plusem muszli stojących jest łatwość instalacji występowanie w kompaktowych zestaw nie wymagających dokupywania osobnych elementów. Ostatnimi czasy coraz częściej stosuje się miski wiszące. Jest to opcja, która sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych łazienkach. Tego typu miski ułatwiają utrzymanie pomieszczenia w czystości. Należy pamiętać, że muszle klozetowe podwieszane wymagają montażu stelaża, który będzie utrzymywał ciężar miski. By mieć rozeznanie cenowe, najlepiej sprawdzić aktualne ceny, w sklepie Admix znaleźć można muszle klozetowe w dobrych cenach, różne rodzaje, warto regularnie sprawdzać tam ceny.

Muszla klozetowa – jak wybrać?

Wybór odpowiedniej muszli klozetowej wiąże się z koniecznością przeanalizowania większej ilości aspektów, a najważniejsze z nich to:

  • rozmiar – powinien być dopasowany do metrażu łazienki, należy pamiętać, że zbyt duże muszle klozetowe nie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach.
  • kształt – w zależności od upodobań mogą występować w formie zaokrąglonej lub jako kwadraty albo prostokąty.
  • styl – szeroki wybór muszli klozetowych pozwala na ich dopasowanie do stylistyki łazienki. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są modele stanowiące imitacje kamienie lub miski zawierające pozłacane dodatki.
  • deska – w większości przypadków sprawdzają się muszle z wypinanymi deskami wolnoopadającymi.