Jak wybrać odpowiednie listwy przyblatowe?

listwa przyblatowa - widok od środka

Robiąc coś tak prostego jak aktualizacja kuchni z nowymi blatami może być to zaskakująco trudne. Widzisz, istnieją dziesiątki różnych materiałów do wyboru, jak również niezliczone opcje dotyczące wysokości, profilu krawędzi i rodzaju krawędzi. Do tego dochodzi kwestia tego, czy chcesz zainstalować listwę blatową samodzielnie, czy z pomocą specjalisty. Więc zanim zaczniesz poszukiwania idealnej listwy uszczelniającej przyblatowej, pomyśleliśmy, że zaoferujemy kilka porad ekspertów, jak wybrać właściwą dla Ciebie.

Co to jest listwa przyblatowa?

Listwa blatowa to produkt, który ma za zadanie ułatwić proces dbania o czystość, zakrywać nieestetyczne szczeliny oraz zapobiec przeciekaniu wody. Ich również ważną funkcją jest funkcja dekoracyjna. Dzięki listwie podblatowej można ciekawie uatrakcyjnić przestrzeń kuchni.

Rodzaje listew przyblatowych – które wybrać?

Listwy przyblatowe to najczęściej wybierane listwy do kuchni. To ich zaletą jest to, że są praktyczne i łatwe do montażu. Możemy wymienić listwy:

  • uszczelniające,
  • szczelinowe,
  • kątowe,
  • krawędziowe,
  • boczne.

Listwy przyblatowe uszczelniające

Listwy przyblatowe uszczelniające to listwy wykonane z tworzywa sztucznego, które mają za zadanie uszczelnić przejścia między różnymi elementami. W kuchni najczęściej wykorzystuje się je w okolicach zlewu. Chroni ona meble przed dostaniem się do nich wody, oraz przed przeciekaniem.

Listwy przyblatowe – z jakiego materiału się je wykonuje?

Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji listw jest PCV. Umożliwia wykonanie listew w różnych kolorach i w dobrej cenie. Kolejnym materiałem jest aluminium. Są bardziej solidne niż listy blatowe z PCV, ale przy tym ich cena jest wyższa. Dobrze się sprawdzą w okolicy kuchenki, gdzie temperatura jest wyższa.

Gdzie mogę znaleźć idealne listwy przyblatowe?

Listwy blatowe są dość popularnymi produktami i można je znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Sklep Belmeb oferuje szeroki wybór listew przyblatowych.