Jakie funkcje pełni szyba prysznicowa?

scianka-prysznicowa-walk-in-czarna

Szyba prysznicowa jest bardzo ważnym elementem wyposażenia łazienki. To właśnie dzięki niej można brać prysznic bez żadnych obaw. Jakie funkcje pełni taka szyba? Dlaczego powinno się ją stosować?

Funkcje ochronne

Przede wszystkim szyba do prysznica chroni przed rozlaniem się wody na całą łazienkę. Woda z prysznica pryska, chlapie i leje się na wszystkie strony na skutek odbijania się od przeróżnych powierzchni. Zadaniem szyby jest ograniczanie przestrzeni, na jakiej to chlapanie jest możliwe. Tym samym umożliwia ona utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Nikogo na pewno nie trzeba przekonywać, że zachlapana łazienka wygląda bardzo źle, a do tego może być niebezpieczna, bo mokra podłoga bywa śliska. Wyjście spod prysznica prosto w kałużę na podłodze może zakończyć się bolesnym upadkiem.

Zapewnia prywatność

Szyba do prysznica może zapewniać domownikom prywatność podczas wykonywania czynności higienicznych. Zdarza się przecież, że w mieszkaniu jest jedna łazienka, z której równocześnie musi korzystać kilka osób. Taka sytuacja zwykle ma miejsce podczas porannego przygotowywania się do opuszczenia domu. Matowa lub lustrzana szyba prysznicowa zapewnia prywatność i wydziela strefę prysznica. Dzięki niej jedna osoba może się myć, podczas gdy druga będzie myła zęby lub wykonywała makijaż. W ten sposób można współdzielić łazienkę bez poczucia skrępowania i zaoszczędzić sporo czasu, który zwłaszcza rano jest szczególnie cenny.

Funkcje dekoracyjne

Nie można zapominać, że szyba do prysznica pełni też ważne funkcje dekoracyjne. Z racji tego, że można ją zakupić w wielu wariantach, to jest całkiem duża szansa na znalezienie czegoś odpowiedniego do każdego stylu i każdego pomysłu na aranżację wnętrza. Błyszcząca lustrzana szyba, matowa w całości albo z matowymi pasami będzie ciekawie wyglądała niemal w każdej łazience. Miłośnicy prostoty mogą z kolei zdecydować się na transparentną szybę, której czyszczenie jest dość trudne, ale za to jej wygląd jest doskonały. Świetnie pasuje do minimalistycznych łazienek.