Okucia Blum – co warto wiedzieć przed ich zakupem?

system Blum - okucia meblowe

Produkty Blum są kupowane od wielu lat. Można je zamówić na stronie internetowej w różnych cenach. Okucia Blum cechują się tym, iż są wytrzymałe i estetyczne. Są też wytrzymałe i objęte gwarancją. Mają znacznie więcej zalet aniżeli wad.

Okucia Blum i ich cechy

Okucie meblowe zawsze powinno być funkcjonalne. Trzeba też pamiętać o jego wyglądzie. Właściwie dobrane detale będą w stanie podkreślić styl każdego pomieszczenia. Mowa tutaj nie tylko o kuchni, ale też o sypialni bądź pokoju dziennym. Warto zaznaczyć, że akcesoria meblowe uwydatniają indywidualne cechy mebli, a ponadto bardzo dobrze wpływają na ich funkcjonalność. Z tego powodu wybierając nowe meble do mieszkania, najlepiej warto zwrócić uwagę na okucia. Marka Blum oferuje różne rozwiązania, a wiele z nich znajdziesz na tej stronie. Możliwe jest wybranie różnego rodzaju okuć. Oferowane są różne warianty zawiasów oraz uchwytów.

System Blum – które rozwiązania są najpopularniejsze?

Od lat popularnością cieszą się zawiasy z cichym domykaniem. Okazuje się, że w przypadku produktów marki Blum rozwiązano to w takim sposób, iż hamulce można doczepić do zawiasów bez stosowania jakichkolwiek narzędzi. Okucia tego producenta sprawiają, że szafka już nigdy nie będzie uderzała o korpus, co często powoduje uszkodzenia mechaniczne mebla. W przypadku jednak gdy uszkodzeniu ulegnie jeden z elementów konstrukcji, możliwe jest wymienienie tylko tego wadliwego, bez wymogu kupna całego zawiasu. Jeżeli mowa o okuciach meblowych, nie można zapomnieć o zawiasach. Różnią się one od siebie głównie kątem rozwarcia, rodzajem mocowania, ale też materiałem. Najlepiej postawić na wytrzymały model, gdyż zawiasy mają posłużyć przez wiele lat.