Jaki fotel będzie dobrym wyborze?

fotele biurowe

Niezależnie od tego czy krzesło biurowe ma być używane do pracy, nauki czy grania, musi zostać odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Najlepsze są oczywiście ergonomiczne fotele biurowe, które zapewniają najwyższy komfort i prawidłowo podpierają ciało. Nie może być tak, że już po paru godzinach siedzenia na meblu pojawia się dyskomfort i występują dolegliwości bólowe. Pora zastanowić się nad tym, jak wybrać odpowiednie wygodne krzesło biurowe, aby być zadowolonym z jego użytkowania.

W poszukiwaniu idealnego fotela biurowego

Obecnie nie ma większego problemu ze znalezieniem fotela biurowego ze względu na bogaty i zróżnicowany asortyment. Pod określeniu swoich potrzeb i preferencji, wszystko staje się jeszcze łatwiejsze. Każdego powinna interesować przede wszystkim ergonomia mebla. Kolejną kwestią będzie styl pracy, który każdy może mieć odmienny. Na uwadze należy mieć wysokość fotela, aby w pozycji siedzącej przy zgiętych kolanach utworzył się kąt prosty. Przy zbyt niskim i za wysokim krześle pojawi się problem w postaci niewłaściwego rozłożenia ciężaru ciała, co będzie obciążało kręgosłup i skutkowało wystąpieniem bólu.

fotele biurowe

Niezwykle ważną kwestią przy wybieraniu fotela biurowego jest jego oparcie. Powinno być ono odpowiedniego wyprofilowane, dopasowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Warto od razu zainwestować w modele z ruchomym podparciem lędźwiowym. Krzesło zawsze powinno być przystosowane do wzrostu użytkownika, nie należy kierować się modelami uniwersalnymi dla wszystkich. Wygoda jest kluczowa, a zapewni ją ergonomiczne oparcie. Godny polecenia będzie fotel z odchylanym oparciem, aby plecy zostały odciążone.

Przy wyborze krzesła biurowego niezwykle ważne jest siedzisko, najlepiej miękkie, ale nie powinno być zbyt głębokie. Materiał, z którego został wykonany fotel, również ma duże znaczenie. Godne polecenia są modele tapicerowane – obite skórą lub naturalnymi tkaninami. Przy modelach z materiałów syntetycznych istotna będzie odpowiednia wentylacja, co przełoży się na komfort użytkowania i trwałość mebla. Nawet podstawa ma znaczenie, najlepiej sprawdzi się taka pięcioramienna, co przełoży się na większą stabilność fotela. Może być ona wyposażona w kółka lub płozy. Większą swobodę ruchów zapewni fotel biurowy na kółkach, ale dużo bardziej stabilne są modele na płozach. W przypadku tych drugich nie ma co jednak liczyć na mobilność.