Krzesła skandynawskie a funkcjonalne dodatki

Od strony wizualnej, krzesła skandynawskie wyróżniają się prostotą i minimalizmem. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepszy styl aranżacji, nie zastąpi funkcjonalnych dodatków. Ma to szczególne znaczenie w kontekście stylu skandynawskiego, gdzie szczególną uwagę kładzie się na funkcjonalność i ergonomię.

Poduszka – niby nic, a cieszy

Poduszka to bardzo ciekawy dodatek do krzeseł skandynawskich. Warto ją wprowadzić zwłaszcza tam, gdzie zestaw krzeseł skandynawskich i stolika ma wymiar ściśle rekreacyjny. Z praktycznego punktu widzenia jej „instalacja” w jadalni lub kuchni nie ma sensu. Nie jest bowiem tajemnicą, że w takich pomieszczeniach raczej nietrudno o jej poplamienie, czy też zabrudzenie. Kolorystyka tego dodatku powinna być uzależniona od ogólnej aranżacji wnętrza. Dzięki temu doskonale komponuje się ona ze skandynawskim wnętrzem, wypełniając tym samym jego powtarzalny i jednorodny styl.

Podkładki pod krzesła

Decydując się na wybór krzeseł skandynawskich, warto przemyśleć kwestię instalacji dodatkowych podkładek. Ich obecność jest zresztą bardzo istotna, gdyż to od niej zależy, czy podłoga (a zwłaszcza panele) wyjdzie cało z konfrontacji z krzesłami. Trzeba bowiem pamiętać, że krzesła skandynawskie (https://www.dutchhouse.pl/meble/fotele-i-krzesla/krzesla) oparte są najczęściej na wystających, ostro zakończonych nogach, które mogą dość agresywnie oddziaływać na podłoże. Opcjonalnie można tu też postawić na specjalne maty izolacyjne, ale ich zastosowanie jest mało praktyczne.

Oparcia dla rąk

Klasyczne krzesło skandynawskie można też doposażyć w wygodny materiał, który będzie podwyższał komfort oparcia rąk. Oczywiście „zadziała on” jedynie w przypadku tych krzeseł, które mają stosowne oparcia. Warto przy tym zwrócić uwagę, że jest to rozwiązanie rzadko spotykane. Wynika to stąd, że krzesło skandynawskie jest z reguły minimalistyczne i – co gorsza – pozbawione oparć.

Podsumowując, krzesła w stylu skandynawskim nie powinny być pozostawione same sobie. Wręcz przeciwnie – warto je wyposażyć w szereg ciekawych dodatków, od których zależeć będzie komfort korzystania z tychże mebli.