Łóżko dla pary. Standardowe, a może kontynentalne?

W Polsce największym powodzeniem cieszą się podwójne łóżka z ramą, które określane są także jako standardowe. Jednak w sklepach można znaleźć także amerykański model – łóżko kontynentalne. Co warto wybrać, by każda noc była komfortowa?

Łóżko przeznaczone dla dwóch osób powinno zapewniać maksimum wygody. Właśnie dlatego przed jego zakupem warto zapoznać się z różnymi propozycjami producentów. Zarówno łóżka standardowe, jak i te kontynentalne posiadają swoje zalety i wady.

Łóżko standardowe

Standardowe łóżko podwójne to model, który można kupić w praktycznie każdym sklepie meblowym, także w bardzo atrakcyjnych cenach. Ramy łóżek tego typu wykonane są z drewna naturalnego, płyt meblowych lub też z metalu. Spotykane są także modele z tapicerowanymi ramami, które wprowadzają do wnętrza przytulną atmosferę.

Takie modele oferowane są w wielu rozmiarach do wyboru. Jako łóżko małżeńskie polecane są meble o szerokości 140 cm, 160 cm, 180 cm lub 200 cm. Szerokość można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb oraz do przestrzeni dostępnej w sypialni.

Takie łóżka wyposażone są w wewnętrzny stelaż przeznaczony do umieszczenia na nim materaca. Korzystanie z łóżka ramowego także może być komfortowe, lecz wszystko zależy od dobranego materaca oraz stelaża. Warto więc postawić na wysokiej jakości wyposażenie, aby każda noc była wygodna.

Łóżka kontynentalne

Druga propozycja dla par to łóżka podwójne o konstrukcji kontynentalnej. W tym przypadku budowa mebla jest inna. Takie łóżka są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych. Można spotkać się z nimi także w wyższej klasy hotelach. Charakterystyczną cechą takich mebli jest ich spora wysokość – materac znajduje się nawet na wysokości 60-70 cm nad podłogą.

Łóżka kontynentalne są tapicerowane i posiadają warstwową budowę. Na spodzie znajduje się boxspring, czyli rama ze sprężynami. Na ramie umieszcza się materac, najczęściej sprężynowy – kieszeniowy. Materac także może być z tapicerowany na obrzeżu, by razem ze skrzynią dolną dać estetyczną, jednolitą całość.

Takie łóżko może być także uzupełnione o dodatkowe elementy, a mianowicie o topper, czyli cienki materac nawierzchniowy, wezgłowie – tapicerowany szczyt łóżka, tapicerowany szczyt dolny. W wyższej klasy modelach stosuje się elektryczne stelaże pozwalające na wygodne sterowanie materacem.

W porównaniu do podwójnych łóżek standardowych te kontynentalne posiadają wyższą cenę, lecz również oferują większy komfort snu. Warto zatem wziąć je pod uwagę wtedy, gdy priorytetem jest codzienna wygoda.