Fotel do biura – jaki model się sprawdzi?

fotel tapicerowany

W przestrzeni biurowej z pewnością nie może zabraknąć foteli, ale nie takich byle jakich, które mają służyć tylko do chwilowego siedzenia. Wymagać należy od nich zarówno funkcji użytkowych, jak również nieprzeciętnych walorów estetycznych. Tego typu meble muszą wyglądać reprezentacyjnie, szczególnie jeśli mowa jest o tych znajdujących się w recepcji czy w gabinecie. Wbrew pozorom umeblowanie wiele mówi na temat firmy, wpływa na jej wizerunek. Warto wobec tego zadbać o to, aby fotele stały się nienaganną wizytówką, a nie biła od nich przeciętność czy wręcz kiepska jakość. W biurze idealnie sprawdzi się fotel tapicerowany, czyli połączenie elegancji z komfortem i wysoką odpornością na intensywne użytkowanie.

Fotel tapicerowany do biura – jaki wybrać?

Biuro nie służy oczywiście do wylegiwania się na kanapie, ale nie może zabraknąć wygodnych mebli, w tym fotela tapicerowanego. Każdy pracownik powinien mieć dostęp do kącika relaksacyjnego, gdzie do dyspozycji znajdują się fotele tapicerowane. Niektóre firmy inwestują nawet w modele masujące, co wpływa na efektowność pracowników w jeszcze większym stopniu. Zaletą mebli tapicerowanych jest nie tylko wygoda i szykowność, ale też wprowadzenie do wnętrz przytulności, przyjaznego klimatu. Każdy pracownik będzie cenił sobie możliwość komfortowego wytchnienia z filiżanką kawy lub herbaty, a ergonomiczne meble wypoczynkowe w wersji tapicerowanej to zapewnią. Fotele tapicerowane dostępne są w przeróżnych kolorach, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do aranżacji wnętrza, pozostałych elementów wyposażenia, już teraz więcej dowiesz się w sf meble. Przy ich wyborze powinno się mieć na uwadze jakość wykonania, konstrukcję, rodzaj obicia.

fotel tapicerowany

Największy wpływ na design i walory użytkowe mebli ma to, z jakiej tkaniny zostało wykonane ich obicie. Do biura świetnie sprawdzą się te wełniane, które są przyjemne w dotyku, wydają się ciepłe o każdej porze roku. Wełna to naturalny materiał, oddychający, wytrzymały, nienaciągający się. Fotel z tapicerką wełnianą prezentuje się bardzo estetycznie i zachowuje swój pierwotny kształt nawet przy intensywnym użytkowaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest także welur, bardzo trwały, przyjemny w dotyku, o głębokim kolorze, wręcz ekskluzywny. Sporą popularnością cieszą się fotele z obiciem z nubuku, czyli naturalnej skóry. Przekłada się to na ich ponadczasowość, prestiż, wytworność. Nubuk ceniony jest za trwałość i łatwość do utrzymania w czystości.