Funkcjonalne szafki nocne – jak o nie dbać?

Stoliki i szafki nocne należą do podstawowych elementów wyposażenia każdej sypialni. Z reguły stawiane są tuż obok łóżka i wyposażane w szuflady lub półki, umożliwiające łatwe przechowywanie przydatnych drobiazgów. Tego rodzaju meble powstają z różnych materiałów i mają rozmaite formy, dzięki czemu pasują do wielu stylów aranżacyjnych. Niezależnie jednak od rodzaju konstrukcji, warto utrzymywać stolik lub szafkę nocną w czystości i dbać o jej estetyczny wygląd.

Stoliki i szafki do sypialni

Stolik nocny może być zarówno minimalistyczny, jak i bogato zdobiony. Niektóre współczesne modele zwracają uwagę futurystycznymi i efektownymi wykończeniami, podczas gdy inne stawiają na klasyczne formy i rozwiązania. Szafki nocne różnią się między sobą także poziomem wytworności. Niektóre z nich idealnie nadają się do majestatycznie urządzonych komnat, stanowiąc swego rodzaju symbol smaku i elegancji. Inne z powodzeniem wykorzystać można w uroczej sypialni prowansalskiej, gdzie największe znaczenie ma sielskość i swoboda. Specyficzny design szafek i stolików warto dopasować do aranżacji sypialni, nie zapominając przy tym o kwestiach związanych z praktycznością i funkcjonalnością.

Materiał wykonania

Szafka nocna (https://www.sfmeble.pl/c/szafki-nocne-do-sypialni) pozwala na wygodne przechowywanie najróżniejszych rzeczy, dzięki czemu każdy może mieć pod ręką książkę, okulary, szklankę wody czy wieczorne przekąski. Blat nocnego stolika jest więc stosunkowo często eksploatowany, co pozostaje nie bez znaczenia dla jego trwałości. Warto więc wybrać mebel wykonany z solidnego tworzywa, a przy tym porządnie wykończonego. Szafki i stoliki tego typu najczęściej wykonywane są z naturalnego drewna, które jest stosunkowo wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Ochrona powierzchni blatu

Wiele osób lubi wypić przed snem gorącą herbatę lub napar z ulubionych ziół. Kubek z aromatycznym napojem może ułatwić zasypianie, dlatego często stawiany jest tuż przy łóżku. Aby powierzchnia blatu stolika lub szafki była mniej narażona na zabrudzenia, warto zastosować odpowiednie podkładki. W ten sposób można się uchronić przed powstawaniem nieestetycznych okrągłych śladów, które mogą być bardzo trudne do usunięcia. Najlepiej w tym celu sprawdzają się podkładki korkowe, skutecznie izolujące powierzchnię blatu przed ciepłem bijącym z gorącego kubka.